Zasilacz Corsair TX750W CMPSU-750TXEU

Super wydajna płyta główna o rozbudowanej sekcji zasilania ze specjalnym systemem stabilizacji napięcia, wydajne wielordzeniowe procesory, mocne karty graficzne, często montowane parami w tzw. mocnej konfiguracji wszystko to do stabilnej i efektownej pracy wymaga dobrego zasilacza. Na pytanie jaki jest dobry zasilacz w najprostszy sposób można odpowiedzieć – taki, który sprzedaje się oddzielnie i kosztuje niestety trochę więcej niż tani zestaw z obudową za 200 zł. I dalej można się zapytać czym wyróżnia się taki niezwykły zasilacz – i odpowiedzi jakie wielu z doświadczonych użytkowników zna – jakość, solidność, efektywność. Są to cechy o których tanie zasilacze mogą tylko poważyć, gdyż próżno w nich szukać zabezpieczeń, które gwarantują stabilną pracę w trudnych warunkach jakie często znajdują się szczególnie w budynkach czy rejonach gdzie nie ma nowoczesnej infrastruktury energetycznej, a dodatkowo specjalne filtry zabezpieczają delikatną elektronikę komputera przed uszkodzeniami jakie zagrażają ze strony sieci elektrycznej.
Corsair TX750W CMPSU-750TXEU
Corsair TX750W CMPSU-750TXEU

Na rynku znajduje się bardzo bogata oferta producentów tego typu urządzeń. Wybierając dobry zasilacz do naszych potrzeb musimy przede wszystkim określić jak dużą moc będzie potrzebna do zasilenia naszego zestawu. Pomocne w tym mogą być znajdujące się w Internecie kalkulatory, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło: “PSU (Power Supply Unit) Calculator” i łatwo będziemy mogli policzyć prądożerność naszego komputera.

Do naszego laboratorium trafił nowy model zasilacza marki Corsair z serii TX. Jego moc znamionowa wynosi 750 W. Zasilacz Corsaira posiada wszelkie zabezpieczenia i filtry chroniące komputer przed gwałtownym spadkiem oraz podwyższeniem napięcia w sieci elektrycznej. Do konstrukcji użyto wysokiej jakości kondensatorów o podwyższonej trwałości. O wysokiej jakości wykonani świadczy przede wszystkim aż pięcioletni okres gwarancji producenta. Corasir TX750W CMPSU-750TXEU oferuje moc wystarczającą do zasilenia rozbudowanego zestawu z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, np. Nvidia Geforce GTX280 czy ATi RAdeon HD4870. Co ważne dla kart graficznych dostępne jest cztery nowe złącza 6-8 pin co pozwala w łatwy sposób dopasować złącze do najnowszych kart bez konieczności stosowania niewygodnych przejściówek. Poza tym zasilacz oferuję duża ilość złączy SATA oraz tradycyjnych Molexów dla napędów. Wszystkie kable zostały starannie oplecione specjalna siateczka zapobiegająca splątaniu się poszczególnych przewodów. Niestety ten model nie posiada odpinanych zbędnych linii. Jednakże znajdujące się w zestawie zaciski ułatwią zapanowanie nad porządkiem w obudowie.

Dostawca: www.corsair.com Cena:

459 zł

Dane techniczne:

Moc znamionowa: 750W

Układ PFC: aktywny

Chłodzenie: aktywne, 1 x 140 mm

Maksymalne natężenie prądu linii +3,3V/+5V/+12V: 24A/28A/60A

Złącza: 1 x ATX 24 pin, 1 x ATX12V 4-8 pin, 4 x PCI-E 6-8 pin, 8 x Molex, 8 x SATA, 2 x Floppy Gwarancja: 60 miesięcy

PODSUMOWANIE:

Solidnie wykonany i funkcjonalny zasilacz do rozbudowanych zestawów dla graczy.

ALTERNATYWA:

Chieftec CFT-750-14C