Drukarka wielofunkcyjna usprawniająca pracę grupową

Konica Minolta rozszerzyła swoją ofertę urządzeń biurowych o nowy model – bizhub C20. Jest to kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne stworzone z myślą o małych zespołach roboczych i biurach. bizhub C20 zapewnia drukowanie kolorowe i czarno-białe, kopiowanie, skanowanie oraz faksowanie. Jest wyposażony w procesor 500 MHz oraz standardową pamięć 256 MB RAM, którą można zwiększyć do 768 MB. Zastosowanie kontrolera Emperon Konica Minolta zapewnia zgodność bizhub C20 z PostScript 3 i PCL6 oraz umożliwia integrację urządzenia z dowolnym środowiskiem IT. Opcjonalny dysk twardy udostępnia również natywną obsługę języka XPS (Microsoft Vista XML Paper Specification). Wyposażenie nowego urządzenia uzupełniają złącza Gigabit Ethernet i USB 2.0 o dużej szybkości. Jako opcja dla użytkowników dostępne jest również bezpośrednie drukowanie z pamięci USB w formatach PDF, TIFF, JPEG i XPS.
bizhub C20 to małe lokalne centrum komunikacji
bizhub C20 to małe lokalne centrum komunikacji

Drukowanie

bizhub C20 umożliwia drukowanie z rozdzielczością do 600 x 600 x 4 bit i matowym wykończeniem. Dzięki większej odporności tonera Simitri HD na promieniowanie ultrafioletowe wydruki pochodzące z bizhub C20 ma cechować wysoka trwałość. Urządzenie jest wyposażone w dodatkowe funkcje umożliwiające tworzenie niestandardowych dokumentów, takie jak  drukowanie wielu stron na jednym arkuszu, funkcja broszury, tryb plakatowy i poddruku. Wyposażenie urządzenia w opcjonalny dysk twardy pozwala na bezpieczne drukowanie opóźnione: wystarczy ustalić hasło w komputerze, które po wprowadzeniu bezpośrednio na wyświetlaczu bizhub C20 umożliwia zwolnienie zadania druku.

Nowy model Konica Minolta oferuje w standardzie automatyczny druk dwustronny oraz dwustronny podajnik dokumentów. 250-arkuszowy podajnik papieru jest uzupełniony 100-arkuszową tacą ręczną, obsługującą papier o gramaturze do 210 g/m2

. Dzięki opcjonalnej kasecie pojemność podajnika można zwiększyć do 850 arkuszy.

Kopiowanie, skanowanie i faksowanie

Jako kopiarka formatu A4, bizhub C20 dostarcza 24 strony na minutę w trybie kolorowym i czarno-białym. Funkcja “jeden skan wiele kopii” umożliwia szybkie i proste wyprodukowanie dużej ilości dokumentów. Kopiarka oferuje również możliwość powiększania oraz kopiowania do czterech stron na jednym arkuszu. Skaner urządzenia pracuje z szybkością do 24 oryginałów na minutę w trybie kolorowym i czarno-białym. Zaawansowane opcje skanowania sieciowego bizhub C20 obejmują skanowanie do poczty elektronicznej, FTP i SMB. Skanowanie do pamięci USB umożliwia bezpośrednie zapisywanie zeskanowanych dokumentów w formacie PDF, JPEG lub TIFF. Wyposażenie urządzenia w oprogramowanie Link Magic ułatwia skanowanie z komputera bez otwierania jakiejkolwiek specjalnej aplikacji. Dostępne jest również skanowanie zgodne ze standardami TWAIN i WIA. Praktyczną funkcję rozpoznawania znaków (OCR) zapewnia oprogramowanie PaperPort 11SE.  Nowy model Konica Minolta to także szybki fax z funkcją książki adresowej obejmującej do 220 pozycji szybkiego wybierania, które mogą być łączone w grupy (do 20) po maksymalnie 50 adresów każda. Faks bizhub C20 umożliwia także wysyłanie dokumentów w określonym czasie i automatyczne ponowne wybieranie. Uniwersalny sterownik faksu komputerowego zapewnia możliwość bezpośredniego faksowania dokumentów z komputera. Urządzenie posiada też opcję przesyłania faxu do poczty elektronicznej.

Cena i dostępność

Model Konica Minolta bizhub C20 jest objęty 24 – miesięczną gwarancją. Urządzenie jest dostępne w delegaturach terenowych Konica Minolta oraz u partnerów handlowych firmy. Sugerowana cena detaliczna bizhub C20 wynosi: 3 876 PLN netto.