Little Big Planet

Gra Little Big Planet

Little Big Planet to gra, która ma szansę stać się kamieniem milowym dla gatunku platformówek. Niezależnie od tego, czy masz kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, zaraz po uruchomieniu gry na twojej twarzy pojawi się uśmiech, który nie zniknie jeszcze długo po wyłączeniu konsoli.

Autorzy gry skoncentrowali się na typowym dziecięcym pokoju, który ubrali w bajeczną, a zarazem ultrarealistyczną grafikę. Główni bohaterowie to zwyczajne szmaciane laleczki, które możemy przebierać, malować, doklejać im wąsy, przyczepiać oczy na sprężynkach, nakładać czapki, kaski i hełmy. Na ekranie może pojawić się do czterech postaci, których zadaniem jest pokonywanie poziomów. Doskonała symulacja zjawisk fizycznych znacznie podnosi atrakcyjność zabawy. A wszystko to zgodne z regułami szmacianego świata: możemy więc przesuwać bloki złożone z włóczki, jeździć na bujanych koniach, latać rakietami, zwisać na lianach i sznurach. Radość z gry potęguje przepiękna muzyka oraz możliwość ingerencji w otaczający nas świat. Plansze możemy malować, dodawać do nich własne elementy i, co najważniejsze, tworzyć własne poziomy za pomocą wbudowanego w grę edytora.

Do testowania Little Big Planet zaangażowałam dzieci, staruszków i ludzi w średnim wieku, zajmujących się bardzo różnymi profesjami. Efekt był zawsze taki sam: szerokie uśmiechy, absolutne oderwanie od rzeczywistości i problem z odciągnięciem graczy od ekranu. Radzę więc uważać i nie uruchamiać gry późnym wieczorem bądź wtedy, gdy mamy na głowie ważne sprawy do załatwienia. Syndrom jeszcze jednej planszy gwarantowany!

Dostawca: pl.playstation.com Cena:

nieznana

Wymagania:

PS3

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Najlepsza gra platformowa w historii gatunku.

ALTERNATYWA:

Braid, Flow, Lemings, Sonic the Hedgehog

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.