High Definition w kamerce internetowej

Samsung prezentuje nowy układ System-on-chip, który funkcjonuje jako 1,2-megapikselowy czujnik CMOS o rozmiarze 1/4 cala. Jest on przeznaczony dla notebooków i desktopów, dzięki czemu wideoczaty, czy konferencje będzie można prowadzić w rozdzielczości high definition 720p przy prędkościo 30 klatek na sekundę. Ponadto układ potrafi rejestrować wideo w rozdzielczości 640 x 480 pikseli, przy prędkości 60 fps.
Webcam

Nowy sensor ma być również wykorzystywany w systemach bezpieczeństwa, a w szczególności w funkcji skanowania twarzy użytkownika

Sensor posiada standardową rozdzielczość 1280 x 960 pikseli, wykorzystując tzw. technikę binning. W dużym skrócie polega to na tym, że piksele łącząc się parami, dają silniejszy sygnał, co w rezultacie skutkuje możliwością wyświetlania formatu VGA bez potrzeby kadrowania. Dzięki zastosowaniu tej technologii, możliwe będzie uzyskanie trzy razy wyższej czułości w porównaniu z innymi czujnikami CMOS, ale co najważniejsze – bez zwiększenia szumów matrycy.

W tej chwili czujnik S5K4AW przechodzi intensywne testy u niektórych producentów, natomiast na rynku ma się pojawić jeszcze w pierwszej połowie 2009 roku.