Google Chrome, teraz już w pełni sił, staje do walki z Firefoksem

Pełna wersja przeglądarki Chrome – już jest!

Firma Google ogłosiła dziś, że jej darmowa, zbudowana w otwartych standardach przeglądarka Google Chrome wychodzi z wersji Beta.

Google Chrome ma już 10 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie, którzy doceniają usprawnienia w nawigowaniu i przeszukiwaniu Internetu, jakie daje nowa przeglądarka. Po ponad 100 dniach wytężonej pracy programistów nad jej stabilnością i wydajnością, Google potwierdził plotki sprzed dwóch dni i zdecydował się zdjąć etykietę Beta.

Od premiery Google Chrome we wrześniu firma wprowadziła znaczne ulepszenia w kilku kluczowych obszarach. Uwzględniły one przede wszystkim:

  • Stabilność i wydajność. Inżynierowie Google Chrome skupili się na stabilności przeglądarki, głównie w trakcie przeglądania materiałów audio i video.
  • Większa szybkość. Google Chrome odpala się jeszcze szybciej i jeszcze szybciej ładuje strony, dzięki ulepszeniom wprowadzonym do silnika V8 JavaScript.
  • Menadżer zakładek i kontrola prywatności. Zwiększono możliwości zakładek, z którymi najczęściej związane były prośby użytkowników – teraz łatwiej nimi zarządzać. Także wszelkie zagadnienia dotyczące prywatności zostały pogrupowane i znajdują się w jednym miejscu wraz ze szczegółowymi wyjaśnieniami, dzięki czemu dadzą użytkownikom więcej kontroli.

Google osiągnął założone cele dotyczące zwiększenia stabilności i wydajności i dlatego zdecydował się na usunięcie etykiety Beta. Wciąż jest jednak daleko od zakończenia pracy nad Google Chrome. Planuje dodanie wielu nowych funkcji i usprawnień, wraz ze wsparciem dla platform Mac i Linux.

Google Chrome dostępny jest do pobrania z naszego serwisu.

Więcej szczegółów na temat wyjścia Google Chrome z wersji Beta: http://www.googleblog.blogspot.com

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.