Stacja dokująca MediaTech HDD Docking Station MT5077

Urządzenie obsługuje zarówno 2,5-, jaki i 3,5-calowe dyski SATA i SATA II. Stacja dokująca nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym i zapewnia wygodne połączenie z komputerem za pośrednictwem interfejsów USB 2.0 i eSATA. Podłączane dyski twarde są widoczne w systemie bez konieczności restartu komputera. Urządzenie jest obsługiwane przez większość systemów operacyjnych, w tym Windows 98 (do którego producent dostarcza CD ze sterownikami) oraz Mac OS X (od wersji 10.2).
MediaTech HDD Docking Station MT5077

MediaTech HDD Docking Station MT5077

Stacja dokująca obsługuje wszystkie dostępne pojemności dysków 2,5″, łącznie z urządzeniami 500-gigabajtowymi. Spośród dysków 3,5-calowych MT5077 współpracuje nawet z konstrukcjami 1,5-terabajtowymi.

Dysponując bazą wyników dotyczących wydajności testowanych w naszym laboratorium dysków, sprawdziliśmy, jak sprawuje się kontroler eSATA. Nie stwierdziliśmy, by ten wbudowany w stację obniżał transfer danych. Wyniki średniej szybkości odczytu i zapisu były porównywalne z uzyskiwanymi wówczas, gdy testowane dyski były podłączone bezpośrednio przez złącze SATA płyty głównej.

Obudowa MT5077 wyposażona jest w: niebieską diodę LED sygnalizującą pracę urządzenia, wyłącznik i przycisk, po naciśnięciu którego dysk twardy wyskakuje ze złącza SATA niczym grzanka z tostera (urządzenie pozwala podłączać dyski podczas pracy komputera). W komplecie ze stacją otrzymujemy pełne wyposażenie dodatkowe: zasilacz sieciowy z kablami USB i eSATA oraz płytą CD ze sterownikami do Windows 98. Urządzenie zostało solidnie wykonane.

Dostawca: www.media-tech.pl Cena:

90 zł

Dane techniczne:

Wymiary (gł.×szer.×wys.): 120×130×69 mm

Waga: 430 g

Złącza: USB 2.0 i eSATA

Obsługiwane interfejsy: SATA i SATA II

System: Windows 98/Me/XP/Vista, Mac OS X

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Uniwersalne i niedrogie urządzenie do transferu danych.

ALTERNATYWA:

brak