MediaTech HDD Docking Station MT5077

Stacja dokująca MediaTech HDD Docking Station MT5077

MediaTech wprowadziła do sprzedaży stację dokującą do wewnętrznych dysków twardych SATA, która umożliwia łatwe (z pominięciem dodatkowych kieszeni) wykonywanie kopii bezpieczeństwa, synchronizację oraz przenoszenie danych.

Urządzenie obsługuje zarówno 2,5-, jaki i 3,5-calowe dyski SATA i SATA II. Stacja dokująca nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym i zapewnia wygodne połączenie z komputerem za pośrednictwem interfejsów USB 2.0 i eSATA. Podłączane dyski twarde są widoczne w systemie bez konieczności restartu komputera. Urządzenie jest obsługiwane przez większość systemów operacyjnych, w tym Windows 98 (do którego producent dostarcza CD ze sterownikami) oraz Mac OS X (od wersji 10.2).

Stacja dokująca obsługuje wszystkie dostępne pojemności dysków 2,5″, łącznie z urządzeniami 500-gigabajtowymi. Spośród dysków 3,5-calowych MT5077 współpracuje nawet z konstrukcjami 1,5-terabajtowymi.

Dysponując bazą wyników dotyczących wydajności testowanych w naszym laboratorium dysków, sprawdziliśmy, jak sprawuje się kontroler eSATA. Nie stwierdziliśmy, by ten wbudowany w stację obniżał transfer danych. Wyniki średniej szybkości odczytu i zapisu były porównywalne z uzyskiwanymi wówczas, gdy testowane dyski były podłączone bezpośrednio przez złącze SATA płyty głównej.

Obudowa MT5077 wyposażona jest w: niebieską diodę LED sygnalizującą pracę urządzenia, wyłącznik i przycisk, po naciśnięciu którego dysk twardy wyskakuje ze złącza SATA niczym grzanka z tostera (urządzenie pozwala podłączać dyski podczas pracy komputera). W komplecie ze stacją otrzymujemy pełne wyposażenie dodatkowe: zasilacz sieciowy z kablami USB i eSATA oraz płytą CD ze sterownikami do Windows 98. Urządzenie zostało solidnie wykonane.

Dostawca: www.media-tech.pl Cena:

90 zł

Dane techniczne:

Wymiary (gł.×szer.×wys.): 120×130×69 mm

Waga: 430 g

Złącza: USB 2.0 i eSATA

Obsługiwane interfejsy: SATA i SATA II

System: Windows 98/Me/XP/Vista, Mac OS X

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Uniwersalne i niedrogie urządzenie do transferu danych.

ALTERNATYWA:

brak

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.