SUSE Linux Enterprise Real Time: nowy rekord wydajności

Novell poinformował, że w niezależnych testach przetwarzania danych rynkowych RMDS (Reuters Market Data System) system operacyjny czasu rzeczywistego SUSE Linux Enterprise Real Time uzyskał najniższe wartości średnich i maksymalnych opóźnień spośród odnotowanych kiedykolwiek, a także najwyższą przepustowość w kategorii serwerów z dwoma gniazdami procesorów. Testy zostały przeprowadzone przez Securities Technology Analysis Center (STAC), kopia raportu “RMDS 6.3 with Novell SUSE Linux Enterprise Real-Time on HP c-Class Blades, Intel Xeon, and Voltaire InfiniBand” dostępna jest pod adresem http://www.stacresearch.com/novell.
SUSE Linux Enterprise Real Time: nowy rekord wydajności
SUSE Linux Enterprise Real Time: nowy rekord wydajności

W raporcie STAC porównuje wydajność przetwarzania danych rynkowych RMDS w środowisku SUSE Linux Enterprise Real Time z wydajnością przetwarzania tych samych danych w środowisku uniwersalnego systemu operacyjnego pracującego na sprzęcie wykorzystującym połączenia Ethernet. Uzyskane wyniki były znacznie lepsze od otrzymanych w podobnych testach przeprowadzanych przez STAC z innymi wersjami systemów operacyjnych Linux i UNIX. Jednoczesne osiągnięcie wysokiej przepustowości i niskich opóźnień było możliwe dzięki ścisłej współpracy Novella z partnerami technicznymi – firmami HP, Intel i Voltaire.

Według testów STAC, SUSE Linux Enterprise Real Time wykonywał 10,1 miliona aktualizacji na sekundę, co jest najwyższym w historii wynikiem uzyskanym na serwerze z dwoma gniazdami procesorów i systemem operacyjnym Linux lub UNIX – o ponad 670 procent większym od uzyskanego na serwerze z uniwersalnym systemem operacyjnym i połączeniami gigabit Ethernet. W tych samych testach SUSE Linux Enterprise Real Time uzyskał najniższe wśród badanych przez STAC systemów linuksowych bądź uniksowych średnie opóźnienia RMDS przy niemal wszystkich przepustowościach, a także najniższe maksymalne opóźnienia RMDS przy 200 tysiącach aktualizacji na sekundę. SUSE Linux Enterprise Real Time zdołał utrzymać średnie opóźnienie nie przekraczające 0,67 milisekundy przy przepustowościach do 750 tysięcy aktualizacji na sekundę, zaś do tej przepustowości maksymalne opóźnienie nie przekroczyło 3,01 milisekundy.

Testy przeprowadzono na najnowszych serwerach kasetowych HP z czterordzeniowymi procesorami Intel Xeon oraz sprzętem Voltaire InfiniBand i oprogramowaniem Voltaire Messaging Accelerator (VMA). Konfiguracja testowana przez STAC, objęta pełnym wsparciem Novella i jego partnerów, jest obecnie dostępna w sprzedaży.