W Viście nie znajdziemy opcji umożliwiającej umieszczenie ikony IE na Pulpicie.

Uruchamianie przeglądarki Internet Explorer z Pulpitu

W Windows XP na Pulpicie zamiast zwykłego skrótu została umieszczona stała ikona umożliwiająca uruchomienie Internet Explorera. Takiej ikony nie znajdziemy jednak na Pulpicie Visty. Niestety, nie ma prostej metody utworzenia stałej ikony.

Możemy, co prawda, stworzyć zwykły skrót, który będzie się odwoływał do pliku wykonywalnego przeglądarki, jednak takiemu rozwiązaniu brakowało przydatnych opcji dostępnych w menu podręcznym ikony, np. możliwości bezpośredniego przejścia do »Opcji internetowych«, po wybraniu polecenia »Właściwości«. Poprzez wpis w Edytorze Rejestru możemy zmusić system operacyjny do utworzenia zintegrowanego skrótu Internet Explorera na Pulpicie. W tym celu uruchamiamy Edytor Rejestru, następnie przechodzimy do klucza »HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerHideDesktopIconsNewStartPanel«. Tutaj wybieramy polecenie »Wartość DWORD (32-bitowa)«, po czym wpisujemy, uwzględniając nawiasy, poniższy Class ID:

{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}

następnie naciskamy klawisz [Enter]. Klikamy dwukrotnie wpis i upewniamy się, że wartość pola »Dane wartości« wynosi »0«. Jeżeli chcemy, aby zmiana obowiązywała dla wszystkich użytkowników, tworzymy taką samą wartość DWORD w tym samym podkluczu, ale w gałęzi »HKEY_LOCAL_MACHINE«.

Na zakończenie zamykamy Edytor Rejestru, klikamy w wolne miejsce na pulpicie i naciskamy klawisz [F5], dzięki czemu Windows zaktualizuje wyświetlaną zawartość pulpitu. Jeżeli ikona się nie pojawiła, musimy aktywować dostęp w Internet Explorerze. W tym celu dwukrotnie klikamy w Panelu sterowania ikonę »Programy domyślne«, następnie odnośnik »Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne«. Gdy korzystamy z konfiguracji »Niestandardowa«, klikamy wpis, po czym aktywujemy umieszczoną z prawej strony, obok wpisu dla Internet Explorera, opcję »Włącz dostęp do tego programu«. Zmianę potwierdzamy, klikając »OK«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.