Wirtualne leczenie

Orange pozytywnie zakończył prowadzony od października pilotaż usługi i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wprowadził ją do komercyjnej oferty. Wirtualna Recepcja to serwis internetowy zawierający wygodną aplikację do samodzielnej rejestracji wizyt przez pacjentów.
stetoskop

Wirtualna Recepcja to serwis internetowy zawierający wygodną aplikację do samodzielnej rejestracji wizyt przez pacjentów

Wirtualna Recepcja pozwala na automatyczne wysyłanie pacjentom SMS-ów z przypomnieniem o terminie wizyty lub zmianach w grafiku. SMS-y od pacjenta, są natomiast wykorzystywane do potwierdzenia terminu wizyty, co eliminuje ryzyko przypadkowych lub błędnych zapisów. Lekarze mogą skorzystać też z funkcji udostępniania informacji zawartych w kalendarzu swoim współpracownikom.

Usługa została przygotowana tak, by jej obsługa była łatwa nawet dla osób posiadających tylko podstawowe umiejętności obsługi komputera i Internetu. By z niej korzystać wystarczy komputer z dostępem do Internetu lub telefon komórkowy wyposażony w system Windows Mobile i protokół ActiveSync, a więc m.in. modele Nokii z serii E lub BlackBerry.

Miesięczny koszt korzystania z wirtualnej recepcji to 50 zł netto (61 zł z VAT). W ramach abonamentu, poza samą aplikacją użytkownik otrzymuje skrzynkę o pojemności 1 GB, wraz z licencją MS Outlook 2003 lub 2007.