Plextor PX-PPH120U
Plextor rozpoczyna produkcję jednych z najmniejszych kieszonkowych dysków zewnętrznych na świecie

Zewnętrzne dyski Plextora wielkości 1,8″

Plextor PX-PPH60U/PX-PPH120U

Urządzenia o symbolach PX-PPH60U (pojemność 60 GB) i PX –PPH120U (pojemność 120 GB) trafią do oferty polskiego dystrybutora – firmy Alstor – już w połowie grudnia. Nowości marki Plextor stanowią idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, dla których pojemności popularnych pamięci typu pen-drive są już niewystarczające, a noszenie ze sobą dużego dysku zewnętrznego jest niezbyt wygodne.

Filigranowe obudowy dysków, o grubości zaledwie 12 mm, długości 90 mm i szerokości 62 mm, rozmiarami przypominają kartę kredytową. Urządzenia posiadają popularny interfejs USB 2.0 i są kompatybilne zarówno z komputerami PC jak i MAC. Nowe produkty Plextor sprawdzą się zarówno w zastosowaniach prywatnych, jak biznesowych – nadają się idealne do przechowywania zdjęć, prezentacji, danych, muzyki czy filmów, ale również stosunkowo dużych ilości danych.

Warto podkreślić, że dyski 1.8″ charakteryzują się m.in. znikomym zapotrzebowaniem na energię a także bardzo wysoką odpornością na wstrząsy oraz niezwykle cichą pracą. Co więcej, dzięki interfejsowi USB 2.0 można je łatwo i szybko podłączyć do komputera (pracują w trybie plug&play).

Przewidywana cena detaliczna modelu PX-PPH60U wynosi 399 zł a modelu PX–PPH120U wynosi 649 zł z VAT. Produkty objęte są dwuletnią gwarancją, a naprawy serwisowe realizowane są w trybie door-to-door w ramach programu Plextor Exclusive Service.