10 darmowych programów do obróbki zdjęć

CHIP Online przedstawia 10 najpopularniejszych darmowych narzędzi do edycji zdjęć wśród użytkowników polskiej edycji serwisu Download.CHIP.eu
Czytaj także:

Najnowsze, darmowe programy do obróbki zdjęć!

Photoscape

Photoscape jest aplikacją do edycji zdjęć, trochę inną od tych, które znasz, ponieważ bezpośrednio w okienku startowym zobaczysz podgląd każdej pojedynczej funkcji, jak np. edytora czy konwertera. Możesz edytować swoje zdjęcia za pomocą wielu filtrów i narzędzi, umożliwiających np. dodawanie różnych efektów i własnych symboli. Photoscape posiada również moduł Renamer do zmiany nazw plików, konwerter RAW i animator plików GIF. Photoscape jest małym, ale szybkim i darmowym edytorem do cyfrowych fotografii, wyposażonym w bogactwo funkcji i przyjazny użytkownikowi interfejs.

Pobierz Photoscape 3.3

Gimp

GNU Image Manipulation Program, to aplikacja do zaawansowanej obróbki i tworzenia grafiki rastrowej. Umożliwia pracę na warstwach, zakładanie ścieżek, antyaliasing, przycinanie i skalowanie obrazu, łączenie go z tekstem, nakładanie efektów, tworzenie animacji i wiele innych. Program umożliwia także zapis w wielu popularnych i niepopularnych formatach (np.: JPEG, BMP, PNG, GIF, XPM, TIFF, PDF, PCX i wielu innych). Stanowi bardzo dobrą alternatywę dla drogich programów takich jak Adobe Photoshop, czy Corel Photopaint. Znakomity program do obróbki zdjęć i tworzenia grafiki na strony internetowe.


Pobierz
Gimp 2.6.4

PhotoFiltre

PhotoFilter to dobry, darmowy program do edycji obrazów. Obsługuje formaty JPEG2000 i CMYK. Posiada dostateczną ilość filtrów i efektów oraz obsługuje wystarczającą ilość formatów, by konkurować z komercyjnymi rozwiązaniami.

Pobierz PhotoFiltre 6.3.1

The Panorama Factory

Znakomita darmowa aplikacja służąca do tworzenia panoramicznych widoków z zestawu zdjęć cyfrowych. Aplikacja ta potrafi automatycznie wyliczać najdogodniejsze punkty styku, możliwa jest też ręczna edycję.

Pobierz The Panorama Factory 1.6

Paint.NET

Paint.NET to stworzony przez grupę studentów z Washington State Uniwersity program do obróbki grafiki rastrowej. Posiada wiele cech typowych dla drogich komercyjnych programów. Oferuje wiele profesjonalnych funkcji w tym pracę na warstwach i wielopoziomowa historię wykonywanych operacji. Ma zaimplementowane wiele efektów i filtrów. Zawiera zakładkowy system zarządzania wieloma dokumentami. Ma bardzo intuicyjny interfejs. Ma dość duże możliwości podstawowej obróbkę różnego rodzaju zdjęć, obrazków i grafik. Ma teraz możliwość definiowania własnej palety kolorów.

Pobierz Paint.NET 3.35

CleanSkinFX

Szybkie i darmowe narzędzie do retuszu zdjęć cyfrowych. Dzięki niemu w kilka minut poprawisz wykonane przez Ciebie portrety. Potrafi wygładzać skórę, pozostawiając ważne szczegóły, takie jak oczy i włosy nietknięte.

Pobierz CleanSkinFX 1.0

PhotoPlus

PhotoPlus to darmowa, profesjonalna aplikacja do edycji zdjęć. Duża ilość narzędzi pozwala nie tylko na retusz, ale i dodatkowe efekty, takie jak rozmycie czy ostrość, także bardziej zaawansowane, jak deformacja czy obsługa skanera. Obsługuje ona wtyczki jest kompatybilna z Photoshopem, nadaje się do tworzenia animacji.

Pobierz PhotoPlus 6.0

2 Pic

Ciekawy program graficzny do edytowania dwóch fotografii jednocześnie. Możliwe jest dodawanie ramki, tekstu, różnych efektów do fotek, zmiana kontrastu, jasności czy saturacji itp. Podczas edycji dwóch fotografii można nakładać na siebie częściowo obie fotki w różny sposób, korzystając z przezroczystości. Dobre uzupełnienie niezbędnika fotoamatora do zabaw z portretami i nie tylko.

Pobierz 2 Pic 12.2.1

Ultimate Paint LE

Ultimate Paint LE to dobry, bezpłatny i przydatny zestaw narzędzi i filtrów do tworzenia i edycji grafiki rastrowej.Obsługuje wiele typowych formatów graficznych, oferując potrzebne narzędzia do ich edycji oraz ponad 20 filtrów. Wersja LE ma tą samą funkcjonalność co wersja Shareware, ale bez możliwości użycia wtyczek programu Photoshop. Narzędzie to obsługuje skanery i pozwala na wydruk tworzonych prac. Pozwala w szybki sposób uzyskać wiele ciekawych efektów. Dodatkowo umożliwia wykonywanie zrzutów całego pulpitu lub aktywnych okien.

Pobierz Ultimate Paint LE 2.88

Paint STAR

PaintStar to uniwersalne narzędzie do przetwarzania obrazu, które sprawdzi się doskonale w zadaniach takich, jak retusz fotografii, komponowanie i authoring obrazów, morphing (płynne przejście jednego obrazu w drugi), robienie screen’ów, itp.Aplikacja wyposażona jest funkcje znane z innych, komercyjnych pakietów graficznych. Do dyspozycji jest wiele narzędzi malarskich, np. rozmaite pędzle, ołówek, gumka, spray, przeróżne gradienty i tekstury, które można mieszać i łączyć na wiele sposobów.Program oferuje także narzędzia transformujące, które pozwalają na przesuwanie, obrót, skalowanie, przycinanie, wykrzywianie obrazu i korektę perspektywy, a także całą paletę narzędzi selekcyjnych, takich jak prostokątne, eliptyczne, według wyznaczonej ścieżki. Możliwe jest dowolne dodawanie, odejmowanie, odwracanie i wygładzanie selekcji.Do zalet aplikacji dodać również należy pracę na warstwach i 26 trybów ich mieszania, a ponadto obsługę ponad 30 popularnych formatów plików, kanału przezroczystości Alpha, wyświetlanie historgamu w trybach RGB, CMYK, HSV, HSL, obsługę EXIF w wersji 2.2, a także standardu TWAIN dla skanerów i cyfrowych aparatów fotograficznych.

Pobierz Paint STAR 2.70

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.