Dead Space

Gra Dead Space

Wielbiciele horrorów, strzelanek i gier science fiction powinni być zachwyceni – Dead Space to pełnokrwisty przedstawiciel wszystkich trzech gatunków.

Twórcy fabuły pełnymi garściami czerpali z filmów, takich jak „Event Horizont” czy kinowe opowieści o Obcych. Na ich bazie stworzyli jednak całkowicie nową historię, którą z protoplastami łączy jedynie motyw opuszczonego statku kosmicznego oraz zagrożenia płynącego ze strony wrogiej formy pozaziemskiego życia.

Grafika gry stoi na najwyższym poziomie, symulacja zjawisk fizycznych wydaje się nie mieć sobie równych. Doskonałe oświetlenie, wspaniale zaprojektowane etapy i rozgrywka tocząca się w kosmicznej próżni świetnie uzupełniają fabułę, zachęcając do kontynuacji przygody.

Ciekawie zaprojektowano system walki. Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z typowym shooterem. Szybko jednak zrozumiemy, że bezmyślne naparzanie przeciwników doprowadza jedynie do śmierci głównego bohatera. Dopiero chirurgiczne cięcia laserem, po których kosmitom zaczną odpadać poszczególne części ciała, przynoszą właściwe efekty. Co ciekawe, ani na moment nie zwalnia to tempa pojedynków, powoduje za to, że grając w Dead Space non stop musimy myśleć i kombinować.

Dostawca: www.ea.pl Cena:

210 zł

System:

Windows XP/Vista, Xbox 360, PS3

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Jedna z najlepszych gier 2008 roku.

ALTERNATYWA:

Bioshock, Gears Of War 2, Resident Evil 4, Silent Hill: Homecoming, Too Human

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.