Mirrors Edge

Gra Mirrors Edge

Dawno nie miałem w rękach gry, która tak mocno podniosłaby mi poziom adrenaliny we krwi.

Co najbardziej fascynujące – nie wymagała ona ode mnie mordowania, tabunów przeciwników czy obmyślania strategii mającej doprowadzić do zwycięstwa nad kosmitami. Mirrors Edge jest zręcznościówką FPP. W grze poruszamy się po dachach wieżowców, a wymagany jest od nas jedynie refleks i małpia zręczność.

Korzystając z klawiatury bądź pada, skaczemy, wspinamy się, rozbrajamy strażników, wykonujemy ewolucje w powietrzu. Wszystko to z olbrzymią szybkością, wymagającą nie lada koncentracji. Pomysł na grę wziął się od sportu miejskiego o nazwie parcours. Kto o nim nie słyszał, niech zobaczy film Luca Bessona zatytułowany „Yamakasi”. Sama gra nie ma nic wspólnego z filmem Bessona, jej fabuła skupia się na walce z globalizacją, złym rządem i wspierającymi go organizacjami. Naszym zadaniem jest wykradanie danych oraz przekazywanie paczek zawierających informacje mogące doprowadzić do rewolty. Co ciekawe, nasze misje są praktycznie pozbawione przemocy. Owszem, możemy skorzystać z odebranej policjantom broni, jednak jej użycie spowalnia akcje i uniemożliwia szybkie przemieszczanie się po dachach.

Dostawca: www.ea.pl Cena:

120 zł (PC)

Wymagania:

Windows XP/Vista, Xbox 360, PS3

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Szybka, wciągająca, wymagająca i oryginalna.

ALTERNATYWA:

Prototype, Time Shift

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.