Pro Evolution Soccer 2009

Gra Pro Evolution Soccer 2009

Pro Evolution Soccer był przez lata największym konkurentem serii FIFA tworzonej przez Electronic Arts. Liczne rzesze jego wielbicieli zafascynowane były animacjami, poziomem trudności i dopracowaniem szczegółów gry. Po przyjrzeniu się edycji 2009 będą musieli zrewidować swoje poglądy.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to przestarzały silnik graficzny. W wersji przeznaczonej na konsole część wizualna PES 2009 wyraźnie odstaje od tego, co oferuje konkurent. Edycja PC jest co prawda lepsza od FIFY 09, ale jedynie dlatego, że EA nie przyłożył się do swojej komputerowej kopanki, która na pececie wygląda koszmarnie. Kolejną wadą PES 09 jest animacja: pod względem płynności odstaje od konkurenta, a żebyśmy zaznali przyjemności obserwowania wyrafinowanych dryblingów, kamerę trzeba ustawić bardzo blisko zawodników. Z daleka po prostu mało widać.

To, że podniesiono poziom trudności w sterowaniu zawodnikami, również nie wyszło PES 09 na dobre. Już w poprzednich edycjach nie było łatwo okiełznać piłkarzy. W najnowszej zaczyna to graniczyć z cudem.

Całość pogrąża oprawa dźwiękowa. Co prawda, podkład muzyczny nareszcie dorównuje ścieżce dźwiękowej serii FIFA, jednak odgłos piłki przypomina ten, który wydawały głowy kopane przez głównego bohatera gry Barbarian, świecącej triumfy 21 lat temu.

Dostawca: www.cdprojekt.pl Cena:

110 zł (PC)

System:

Windows XP/Vista, Xbox 360, PS3

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Po raz pierwszy w historii PES przegrywa starcie z FIFĄ.

ALTERNATYWA:

FIFA 09

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.