Tension

Gra Tension

Mroczna gra przygodowa połączona z survival horrorem. Czemu nie. Mieliśmy już takie pozycje – na przykład Condemned – zachwycały fabułą i klimatem.

Czasem jednak ich twórcy szli za daleko (w kierunku rzeźni) i wtedy wiało nudą, jak np. w Condemned 2. Autorom Tension udało się znaleźć złoty środek. Owszem, gra przeznaczona jest dla osób o silnych nerwach, ale główny nacisk położono na fabułę, a ta jest całkiem ciekawa.

Przenosimy się do świata zwanego Pustką. Ten surrealistyczny, mroczny i przerażający obszar zamieszkują okrutni Łowcy i pozornie bezbronne Siostry. Motorem napędzającym ów świat jest Limfa, która stanowi walutę i energię życiową. Koszty wszelkich działań gracza wyliczane są w tej właśnie jednostce. Naszym zadaniem jest uzbieranie ogromnej ilości Limfy, gdyż tylko ona umożliwi nam obiektywne spojrzenie na Pustkę, niezmanipulowane przez otaczający świat. Zanim jednak do tego dojdzie, będziemy musieli dokonać wyboru pomiędzy przymierzem z Siostrami a przymierzem z Łowcami. Czekają na nas także liczne tajemnice i zagadki.

Gra jest świetnie zaprojektowana pod względem logiki. Do grafiki trzeba się przyzwyczaić. Przemierzanie świata gry to czysta przyjemność. Psuje ją jedynie… Limfa. Pogoń za nią powoduje, że często nie ma czasu na całkowite rozsmakowanie się w otaczającej nas Pustce.

Dostawca: www.techland.pl Cena:

55 zł

System:

Windows XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Tylko dla wielbicieli mrocznych scenerii i równie mrocznej fabuły.

ALTERNATYWA:

Black Mirror, Condemned: Criminal Origins, Midnight Nowhere

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.