Szczotkowane aluminium w obudowach firmy ASUS

Podczas tworzenia obudowy VENTO TA-U wykorzystana została technika spawania ramy, sprawiająca że cała konstrukcja jest lekka i wytrzymała. W skład konstrukcji wchodzą aluminiowy szkielet oraz wykończenie ze szczotkowanego aluminium. Zatoki na napędy optyczne zostały wykonane techniką cięcia diamentowego. Przedni panel to anodowana powierzchnia oraz delikatne logo VENTO. Na bocznym panelu znajdują się także dwa przeźroczyste, 12-centymetrowe wentylatory podświetlane w trakcie pracy niebieskimi diodami LED.
ASUS VENTO TA-U
W obudowie znajdują się w sumie cztery 12-centymetrowe wentylatory podświetlane diodami LED

W obudowie znajdują się w sumie cztery 12-centymetrowe wentylatory podświetlane diodami LED: przedni, zasysający powietrze, tylny wydmuchujący oraz dwa wentylatory boczne – zapewniające stały dopływ świeżego powietrza do wnętrza obudowy (edycja VENTO TA-U2 obsługuje dodatkowe trzy wentylatory umieszczone na szczycie obudowy). Ciepło generowane przez cały system jest natychmiast usuwane poprzez tylny wentylator, podczas gdy boczne otwory wentylacyjne gwarantują lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz – obniżając temperaturę procesora i karty graficznej. Seria VENTO TA-U przystosowana jest także do montażu chłodzenia wodnego i została wyposażona w odpowiednie otwory.

Seria VENTO TA-U jest przyjazna dla użytkownika i nie wymaga od niego wysiłku podczas instalacji. W skład tych rozwiązań wchodzą zaokrąglone krawędzie, chroniące dłonie przed skaleczeniem. Wszystkie napędy, dyski twarde oraz karty rozszerzeń mogą być instalowane bez użycia narzędzi. Dodatkowa przestrzeń pozwala na zastosowanie kart graficznych od długości do 315mm lub kart SLI / Crossfire o długości do 300mm. Jedna z zatok 5.25″ może być przekształcona w zatokę 3.5″ dzięki specjalnej konstrukcji, zwiększając elastyczność konfiguracji. Co więcej, gumowe podkładki w bocznej osłonie oraz nóżki minimalizują wibracje, sprawiając, że tak zbudowany system jest cichy.

Cena dla użytkownika końcowego: TA-U1 399 PLN Brutto; TA-U2 449 PLN Brutto. Dostępność –  2gi kwartał. Gwarancja:  24  miesięcy.