Swapzilla – to działa!

Starożytny system handlu wymiennego wraca do łask. A tacy niby jesteśmy nowocześni.

Jeśli zapowiedzi autora Swapzilli się spełnią, może stać się jednym z ulubionych serwisów wśród graczy.

Tak jak pisałem jakiś czas temu tak też zrobiłem. Skorzystałem ze Swapzilli i stałem się szczęśliwym posiadaczem dwupłytowej edycji Ghost Recon na Xboxa 360. Co prawda przeżyłem mini zawał po rozpakowaniu przesyłki, gdyż na pudełku jak byk stało napisane „Spiel und Handbush auf Deutsh”, ale szybko okazało się że to strachy na lachy. Gra jest po angielsku i sprawia bardzo dobre wrażenie.

Wracając jednak do Swapzilli. Ewentualnym użytkownikom proponuje dokładne spisanie obietnic obu stron (możliwe jest to w jednej z zakładek profilu). No i trafienie na osobnika który wymieni się komentarzami. Mój zapadł się pod ziemię po odebraniu Devil May Cry 4 i mimo że świeci się na GG nie odpowiada.

Mam też garść informacji z pierwszej ręki dotyczących Swapzilli. Jej autor, okazuje się, że serwis tworzony i pieszczony jest przez jedną osobę, odpisał mi na parę pytań. Część z jego listu prezentuje poniżej.

System obserwowania „wymieniaczy” nie istnieje (istnieje system obserwowania konkretnych gier na listach) ale postaram sie go dodac w najblizszym uaktualnieniu. Jezeli wszystko pojdzie zgodnie z moimi planami nastepne uaktualnienie Swapzilli powinno nastapic w ciagu najblizszych 3-4 tygodni, wiekszosc zmian mam juz gotowe ale pozostalo „posprzatanie” i uaktualnienie plikow dla wersji angielskiej serwisu (wszystko robie sam wiec powoli to idzie).

Mala uwaga do Twojego wpisu:

Reklama

„Ryzyko o którym wspominam wynika z braku systemu podobnego do tego na Allegro, a odpowiadającego za wiarygodność partnera w transakcji.” W Swapzilli istnieje system komentarzy (http://www.swapzilla.eu/forum/index.php?showtopic=7&st=0#18.1) pozwalajacy uzytkownikom oceniac sie wzajemnie po dokonaniu transakcji. Oczywiscie brak jest finansowego ubezpiecznia itp ale Swapzilla to w koncu niekomercyjny serwis o w sumie nieduzej popularnosci:] Mysle jednak ze wraz ze wzrostem liczby transakcji system komentarzy zapewni podstawowe bezpieczenstwo, piractwo jest oczywiscie tepione z cala surowoscia (pojedyncze proby tworzenia kont oferujacych kopie zostaly blyskawicznie zgloszone do mnie przez uzytkownikow).

Pracuje takze nad zwiekszeniem bezpieczenstwa – administrator serwisu bedzie mogl „oznaczac” konta uzytkownikow (jezeli ktos z uzytkownikow zglosi np. iz inny oferowal mu kopie piracka na stronie tego drugiego pojawi sie na kilka miesiecy odpowiednie ostrzezenie). Zreszta planow jak rozwinac serwis mam na kilka miesiecy:]”

Mnie osobiście nie pozostaje nic innego jak pogratulować pomysłu, pomysłów i życzyć jak najszybszego rozwoju tego bardzo ciekawego serwisu.