Pikmin

Wiosenne plany wydawnicze Nintendo

Producent najpopularniejszej "niedzielnej" maszyny do grania podzielił się z nami swoimi planami na wiosnę.

Od 20 lutego posiadacze Nintendo DS mogą poczynić decydujący krok w kierunku zoptymalizowania swojego planu biegania – dzięki „Walk with me! Do you know your working routine?”. Dwa pedometry, tzw. Activity Meter, pomagają użytkownikom stwierdzić, czy wystarczająco poruszają się w ciągu dnia. Urządzenia mierzą dzienną aktywność krok po kroku i minutę po minucie, oraz zapisują dane nawet czterech różnych osób. Tym sposobem grona przyjaciół i całe rodziny z odrobiną sportowego ducha mogą stworzyć ranking najlepszych „chodziarzy” – i objąć nim nawet domowego psa. Funkcja Nintendo Wi-Fi Connection umożliwia porównanie własnych wyników z „chodziarzami” z całgo świata. „Walk with me! Do you know your working routine?” po raz pierwszy umożliwia poza tym transmisję osobowości Mii z konsoli Wii na przenośne Nintendo DS lub też kreację całkiem nowych charakterów.

W lutym na rynku pojawi się również „Mystery Case Files Millionheir” – prosta gra detektywistyczna, stworzona wyłącznie na konsolę Nintendo DS. Łączy ona w sobie tak wesołą, a zarazem tajemniczą fabułę z elementami gry logicznej i zaprasza na przygodę młodych i starszych graczy. Różnorodne wersje funkcji Multiplay umożliwiają graczom pokonanie wyzwań stawianych przez grę wspólnie jako grupa, lub też indywidualnie, każdy przeciwko każdemu.

Nie mniej ciekawie zapowiada się rok 2009 dla fanów konsoli Wii. Na telewizyjną konsolę ukażą się w nowej serii NEW PLAY CONTROL! Popularne klasyki „Pikmin” i „Mario Power Tennis”. Oba tytuły, przeznaczone pierwotnie na Nintendo GameCube zyskują dzięki innowacyjnemu sterowaniu konsoli Wii dodatkowe atuty.

„Pikmin”, tytuł na GameCube, który ukazał się w roku 2002, przenosi graczy w świat trochę dziwnych, ale uczynnych istot Pikmin. Pomagają one kapitanowi Olimar w naprawie statku kosmicznego po awaryjnym lądowaniu. Wersja NEW PLAY CONTROL! wykorzystuje innowacyjne sterowanie systemu Wii w celu upłynnienia przebiegu gry. Oprócz Wii Remote i kontrolera Nunchuk gracze korzystają z nowego systemu Pointer, który umożliwia im szybkie zagrania strategiczne i pozwala poznać Pikmin z zupełnie innej perspektywy.

„Mario Power Tennis” oznacza nieograniczoną rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych. W tej sterowanej ruchem ciała grze z gatunku sportowego, gracze używają kontrolera Wii Remote jako rakiety tenisowej i grają forhend i bekhend wykonując przy tym top spin, slices i zagrania specjalne. Tym sposobem kierują wirtualną piłkę zawsze dokładnie tam, gdzie sobie to zaplanowali.

Fani Wii i Nintendo DS mogą spodziewać się w pierwszym kwartale 2009 roku ponad 100 nowych gier wydanych przez Nintendo i licencjobiorców.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.