Gra Prince of Persia

Pierwsze wrażenia z gry są bardzo dobre – intro niby mimochodem przeistacza się w główną rozgrywkę. Grafika w rozdzielczości HD, w którą ubrano otoczenie zachwyca wzrok swoją urodą.

Ręcznie malowani bohaterowie rozgrywki w pierwszej chwili wydają się wklejeni na siłę, jednak po godzinie zabawy już nam to nie przeszkadza, a postaci zaczynają nas fascynować swoją plastycznością.

Całość oparto na silniku znanym z Assassin’s Creed, gry, którą uważam za jedną z najciekawszych produkcji ostatnich lat. Dodam jeszcze, że dźwięk stoi na naprawdę wysokim poziomie i doskonale uzupełnia wszystkie wymienione powyżej elementy.

O ile w Assassin’s Creed skoki, podciąganie się, gonitwy i inne kaskaderskie ewolucje były uzupełnieniem znakomitej fabuły, o tyle w Prince of Persia stały się istotą gry. Bieganie po ścianach, zbieranie bonusów, przerywane co jakiś czas starciami z przeciwnikami zamieszkującymi przemierzaną krainę, to – przynajmniej dla mnie – trochę za mało. Tej pięknej grze brakuje czegoś, co wbiłoby w fotel na długie godziny. Ot, klasyczna platformówka sprzed 20 lat przeniesiona w świat 3D i okraszona graficznymi bajerami. Nic więcej.

Jedyne, co tłumaczy taką wpadkę producenta, to fakt, że montrealski oddział Ubisoft, stojący za stworzeniem Prince of Persia, cały czas pracuje nad kolejnymi odsłonami Assassin’s Creed. Mam nadzieję, że nie był to brak inwencji, który pogrzebał Księcia pod tonami pudru.

Dostawca: www.ubisoft.com Cena:

95 PLN (PC)

System:

Windows XP/Vista, PS3, Xbox 360, NDS

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Gra z absolutnie przebojowym… tytułem.

ALTERNATYWA:

Assassin’s Creed, Ninja Gaiden, Mirrors Edge, Tomb Raider

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.