Gra Shaun White Snowboarding

Gdy gotowa gra trafiła w moje ręce, zaskoczenie było jeszcze większe. Mimo usilnych starań nie mogłem bowiem znaleźć w tym tytule śladu po silniku, o którym mowa. Sprytni programiści albo wycofali się z zapowiedzi, albo ukryli go tak sprytnie, że podobieństw do Assassin’s Creeda nie widać. I bardzo dobrze.

Mamy bowiem do czynienia z pełnokrwistą zręcznościową grą sportową. Saun White Snowboarding oferuje spory wybór tras, pomiędzy którymi możemy się dowolnie przemieszczać na piechotę, za pomocą wyciągów lub helikopterów. Łatwo się domyśleć, że na początku większość z nich jest zablokowana. By zmienić ten stan rzeczy, musimy systematycznie rozwijać swoje zdolności. Z tym nie będzie kłopotu – już pierwsze zjazdy oferują całą gamę możliwości. Skocznie, skarpy i płoty pozwalają ćwiczyć salta do przodu i w tył, swobodny zjazd, pokonywanie przepaści oraz wiele innych elementów, z którymi zawodowi snowboardziści stykają się na co dzień. Równocześnie podziwiać możemy zapierające dech w piersi górskie panoramy. W trakcie ewolucji nieraz serce zatrzyma się nam w oczekiwaniu na chwilę, aż nasz zawodnik złapie (po długim i niebezpiecznym skoku) kontakt z podłożem.

Gra się świetnie. Co prawda, mój kontakt z deską zakończyłem dekadę temu, na zwykłej deskorolce, jednak po paru godzinach spędzonych przy tej grze zastanawiam się, czy nie wrócić do starego hobby.

Dostawca: www.ubisoft.com Cena:

80 PLN (PC)

System:

Windows XP/Vista, PS3, Wii, Xbox 360

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

Genialna alternatywa dla drogich wycieczek w Alpy.

ALTERNATYWA:

Amped, Stoked Rider, SSX