Autorem widocznych w serwisie karykatur jest Piotr Kanarek

Handluj celebrytami

Giełda Gwiazd

Gra polega na kupowaniu i sprzedawaniu akcji wybieranych przez siebie gwiazd, w celu zbudowania jak najwyższej wartości własnego portfela inwestycyjnego. Każdy gracz, po zarejestrowaniu, otrzymuje swój początkowy kapitał wyrażony w wirtualnej walucie stworzonej na potrzeby gry, w kwocie 10.000 starsów (PLS), który od razu może przeznaczyć na zakupy akcji gwiazd.

Każdy gracz może rywalizować z innymi w rankingach ogólnych, tematycznych oraz w ramach samodzielnie tworzonych lig prywatnych, pod względem wartości bezwzględnej całego portfela inwestycyjnego oraz pod względem najwyższego w danym okresie procentowego wzrostu wartości swojego portfela. Cena akcji gwiazd zmienia się w trakcie gry, zarówno w oparciu o mechanizmy popytu/ podaży (czyli jeśli jest dużo chętnych na kupno akcji danej gwiazdy, to ich kurs będzie wzrastał i odwrotnie) jak w oparciu o ustalany raz dziennie (w godzinach nocnych) tak zwany kurs odniesienia dla danego dnia, bazujący na analizie rzeczywistej popularności danej gwiazdy w dniu poprzednim.

Poza funkcją gry, serwis oferuje też możliwość tworzenia się grup rzeczywistych fanów poszczególnych gwiazd, dzięki czemu możemy, na przykład, poznać innych graczy, o podobnych poglądach bądź zainteresowaniach.

Serwis „Giełda Gwiazd” jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, a nawet na świecie, gdyż wykorzystuje absolutnie unikalne, nigdzie indziej nie spotykane, mechanizmy wyceny gwiazd stworzone przez twórców gry jedynie i specjalnie na jej potrzeby.

Jedną z cech wyróżniających ten serwis spośród wszelkich innych serwisów zajmujących się w jakikolwiek sposób tematyką „celebrities” w Polsce jest bez wątpienia fakt, że gwiazdy są tutaj wyrażone za pomocą karykatur stworzonych specjalnie na potrzeby serwisu, a nie zdjęć. Autorem widocznych w serwisie karykatur jest jeden z najlepszych współczesnych polskich karykaturzystów Piotr Kanarek.