Dzięki szybszej transmisji użytkownicy mają zapewniony natychmiastowy dostęp w dosłownym znaczeniu tego terminu

HSPA z prędkością 42 Mbps w nowej technologii multi-carrier

Ericsson podczas targów MWC w Barcelonie zaprezentował po raz pierwszy nową technologię multi-carrier HSPA ze szczytową prędkością pobierania danych wynoszącą 42Mbps.

Technologia multi-carrier jest kolejnym krokiem w ewolucji HSPA i umożliwia konsumentom otrzymywanie danych jednocześnie na dwóch częstotliwościach kanałów. Podwaja to prędkość transmisji danych w obszarze objętym siecią HSPA i na skraju zasięgu, gdzie zazwyczaj klienci doświadczają wolniejszej prędkości transmisji danych. W rezultacie szczytowa prędkość pobierania danych zwiększy się z dzisiaj dostępnej najszybszej prędkości wynoszącej 21Mbps do 42Mbps. Dzięki temu doświadczenia klientów związane z usługami online dotyczącymi treści wysokiej jakości w znaczny sposób się poprawią.

Australijski operator Telstra, który jako pierwszy wprowadził funkcjonalność HSPA do pobierania danych z prędkością do 21 Mbps do sieci komercyjnej Next GTM, z zainteresowaniem przyjął demonstrację technologii multi-carrier, która znacznie wzbogaci doświadczenia klientów w całym obszarze objętym siecią.

Demonstracja objęła również koncepcję projektową Ericsson Mobile Broadband Router. Urządzenie to umożliwia łatwy w obsłudze stały dostęp bezprzewodowy, jako atrakcyjną alternatywę dla usług stacjonarnych, poprzez wykorzystanie sieci HSPA.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.