HSPA z prędkością 42 Mbps w nowej technologii multi-carrier

Ericsson podczas targów MWC w Barcelonie zaprezentował po raz pierwszy nową technologię multi-carrier HSPA ze szczytową prędkością pobierania danych wynoszącą 42Mbps.

Technologia multi-carrier jest kolejnym krokiem w ewolucji HSPA i umożliwia konsumentom otrzymywanie danych jednocześnie na dwóch częstotliwościach kanałów. Podwaja to prędkość transmisji danych w obszarze objętym siecią HSPA i na skraju zasięgu, gdzie zazwyczaj klienci doświadczają wolniejszej prędkości transmisji danych. W rezultacie szczytowa prędkość pobierania danych zwiększy się z dzisiaj dostępnej najszybszej prędkości wynoszącej 21Mbps do 42Mbps. Dzięki temu doświadczenia klientów związane z usługami online dotyczącymi treści wysokiej jakości w znaczny sposób się poprawią.

Australijski operator Telstra, który jako pierwszy wprowadził funkcjonalność HSPA do pobierania danych z prędkością do 21 Mbps do sieci komercyjnej Next GTM, z zainteresowaniem przyjął demonstrację technologii multi-carrier, która znacznie wzbogaci doświadczenia klientów w całym obszarze objętym siecią.

Demonstracja objęła również koncepcję projektową Ericsson Mobile Broadband Router. Urządzenie to umożliwia łatwy w obsłudze stały dostęp bezprzewodowy, jako atrakcyjną alternatywę dla usług stacjonarnych, poprzez wykorzystanie sieci HSPA.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.