Konkurs MySpace Polska dla fotomaniaków

My[Photo]Space

to unikatowy projekt w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie (6-31 maja 2009 r.). Fotografowie-amatorzy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Turcji i Rosji mają szansę na zaprezentowanie swoich zdjęć podczas jednego z największych festiwali fotograficznych w Europie.

Do konkursu można zgłaszać: kompletne projekty fotograficzne, w tym zdjęcia, instalacje oraz prezentacje multimedialne cykli, reportaży i zestawów tematycznych. Organizatorzy przyjmują zarówno projekty już wyprodukowane (np. wydrukowane) jak i te utrwalone jedynie w formie pliku cyfrowego. Wystarczy do 15 marca br. zarejestrować się na MySpace Polska i otagować, czyli wskazać od 4 do 6 zdjęć na swoim koncie.

Spośród wszystkich nadesłanych prac przedstawiciele MySpace Polska i Fundacji Sztuk Wizualnych wybiorą nie więcej niż dwieście projektów. O wyborze 15 laureatów konkursu zadecyduje jury złożone ze znanych artystów-fotografików: Inga Schneider, Roman Babjak oraz Mikołaj Długosz. Dodatkowo Fundacja Sztuk Wizualnych przyzna wyróżnienia nie więcej niż 5 projektom. Wszystkie wyłonione prace zostaną zaprezentowane w Programie OFF podczas festiwalu “Miesiąc Fotografii w Krakowie” w okresie od 6 do 31 maja 2009 r. Druk wystaw zapewnia Hewlett-Packard.

Nagrodą dla laureatów będzie wystawa w Programie OFF, czyli części skierowanej do młodych, także początkujących twórców oraz udział w warsztatach organizowanych w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Wystawy laureatów wezmą udział w głosowaniu publiczności na stronie internetowej serwisu MySpace Polska oraz za pomocą kart do głosowania zbieranych przez organizatorów podczas trwania imprezy. Zwycięzcą Konkursu My[Photo]Space będzie autor projektu, który otrzyma największą ilość głosów w głosowaniu publiczności. Nagroda główna to produkcja profesjonalnej wystawy i udział w Festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2010.