Eee PC będzie będzie pierwszym na świecie komputerem wyposażonym w wbudowany modem 3,5G, korzystający z szerokopasmowej architektury Windows 7

Netbook Eee PC z Windows 7 na pokładzie

ASUS Eee PC

Wbudowany w Eee PC modem 3.5G Huawei EM770 jest pierwszym na świecie, specjalnie zaprojektowanym modułem do współpracy z Windows 7. Połączenie mobilności komputerów Eee PC oraz możliwości systemu Windows 7 realizuje wizję marketingową ASUS-a, dotyczącą łączności zawsze i wszędzie.

Dla celów demonstracyjnych, ASUS zainstalował Windows 7 w wersji Beta na dwóch komputerach Eee PC, wyposażonych w najnowszy moduł 3.5G: Eee PC 1003HA oraz Eee PC T91. Eee PC 1003HA jest komputerem przenośnym z 10-calową matrycą podświetlaną LED, posiadający dysk o pojemności 160 GB oraz dodatkową przestrzeń 10 GB na dane w systemie online Eee Storage. Planuje się jego sprzedaż poprzez kanały dystrybucyjne operatorów telekomunikacyjnych. Eee PC T91 posiada obracalny ekran dotykowy oraz jest wyposażony w gamę aplikacji użytkowych, pozwalających użytkownikom z łatwością przeglądać zdjęcia, tworzyć cyfrowe albumy oraz odręcznie dodawać notatki pisząc na ekranie, a także wiele więcej.

W związku z wszechobecną łącznością bezprzewodową, ASUS ujawnił także chęć udostępnienia komputerów Eee PC z oboma typami łączności WiMAX oraz Wi-Fi. Eee PC 1000HG będzie obsługiwał standardy IEEE 802.16e, WAVE2 i Wi-Fi 802.11a/b/g/n w paśmie 2,4GHz~2,7GHz oraz 5,1GHz~5,8GHz.

Windows 7 to rewolucja dla netbooków, ale nie jedyna. Sprawdź, co nasz Mobileblogger myśli o platformie NVIDIA Ion!

Mobileblog – blog o sprzęcie mobilnym