Jeśli ktoś chce rywalizować z naszym redakcyjnym ekspertem, lepiej niech pilnuje swojego emaila

Nieaktualne konta emailowe źródłem problemów na Xbox LIVE

Xbox LIVE ma poważny problem. Jak się okazuje, cała filozofia tego systemu ma poważną wadę, powodującą kasowanie kont aktywnych użytkowników.

Aby móc zarejestrować się w usłudze Xbox LIVE w wersji płatnej, należy stworzyć Windows Live ID. Identyfikator ten z kolei opiera się na adresie emailowym użytkownika. Wielu z graczy zakładało nowe skrzynki tylko po to, my móc grać w sieci. Inni z kolei nieraz zmieniali swoich providerów mailowych, zapominając, że swoje konto LIVE zarejestrowali na inne skrzynki.

Niestety, wiele darmowych skrzynek pocztowych, w tym microsoftowy Hotmail, zostaje usuniętych, jeśli dany użytkownik się nie zaloguje na nie w danym okresie czasu. Jak się okazuje, po utracie konta pocztowego, znika również nasz Windows Live ID, a wraz z nim, nasze osiągnięcia i punkty gracza, pieczołowicie zbierane miesiącami.

Microsoft potwierdził istnienie problemu, ale na razie nie oferuje żadnego rozwiązania. Jedynym rozwiązaniem, jakie oferuje koncern z Redmond na dzień dzisiejszy, to założenie nowego konta i kontakt z pomocą techniczną, w celu uzyskania reszty abonamentu, za który zapłaciliśmy. Odzyskanie achievementów nie jest na razie możliwe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.