Jeśli ktoś chce rywalizować z naszym redakcyjnym ekspertem, lepiej niech pilnuje swojego emaila

Nieaktualne konta emailowe źródłem problemów na Xbox LIVE

Microsoft Xbox LIVE

Aby móc zarejestrować się w usłudze Xbox LIVE w wersji płatnej, należy stworzyć Windows Live ID. Identyfikator ten z kolei opiera się na adresie emailowym użytkownika. Wielu z graczy zakładało nowe skrzynki tylko po to, my móc grać w sieci. Inni z kolei nieraz zmieniali swoich providerów mailowych, zapominając, że swoje konto LIVE zarejestrowali na inne skrzynki.

Niestety, wiele darmowych skrzynek pocztowych, w tym microsoftowy Hotmail, zostaje usuniętych, jeśli dany użytkownik się nie zaloguje na nie w danym okresie czasu. Jak się okazuje, po utracie konta pocztowego, znika również nasz Windows Live ID, a wraz z nim, nasze osiągnięcia i punkty gracza, pieczołowicie zbierane miesiącami.

Microsoft potwierdził istnienie problemu, ale na razie nie oferuje żadnego rozwiązania. Jedynym rozwiązaniem, jakie oferuje koncern z Redmond na dzień dzisiejszy, to założenie nowego konta i kontakt z pomocą techniczną, w celu uzyskania reszty abonamentu, za który zapłaciliśmy. Odzyskanie achievementów nie jest na razie możliwe.