Samowystarczalna domena telefoniczna

Od 24 marca by cieszyć się własną wizytówką w Internecie, wystarczy zarejestrować domenę .TEL.

Dzięki domenie.TEL możliwe będzie udostępnianie swoich danych kontaktowych z bazy DNS, bez konieczności tworzenia i zarządzania serwisem internetowym, gdyż wszystkie informacje przechowywane są bezpośrednio w rekordzie domeny. Zabieg ten powoduje, że dane publikowane są w sposób uniwersalny i wyświetlają się w ten sam sposób na wszystkich urządzeniach. Do ich prawidłowego pobrania nie potrzebny jest nawet komputer, wystarczy samo podłączenie do Internetu i np. telefon lub telewizor.  – Nowa domena daje szansę na posiadanie internetowej wizytówki np. firmom, których nie stać na stworzenie własnego serwisu www. Teraz rejestrując wybraną nazwę w domenie.TEL, automatycznie stworzą identyfikator, dzięki któremu będą mogli być odnalezieni przez potencjalnych klientów – mówi Katarzyna Gruszecka z 2BE.PL.

W domenie.TEL można zawrzeć całkiem pokaźną liczbę danych. Oprócz tradycyjnych informacji kontaktowych (telefon, faks, e-mail, adres www, Skype), możliwe jest tam również umieszczenie np. łącz nawigacyjnych do poszczególnych miast czy interesujących nas branż lub udostępnić funkcję geolokalizacji.

– Na razie skorzystanie z tej usługi wymaga trochę zachodu, gdyż do 23 marca domeny.TEL dostępne są tylko w tzw. fazie Landrush. Dzień później domeny staną się ogólnodostępne do rejestracji na zasadach „kto pierwszy ten lepszy” – informuje Katarzyna Gruszecka.

Źródło: 2BE.PL
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.