CeBIT 2009: ASUS wytacza ciężkie działa

Szeroka gama notebooków i pomysłów stworzonych w celu dostarczenia użytkownikom prawdziwie unikalnych wrażeń – to motto ASUS-a na tegorocznych targach CeBIT.

ASUS zaprezentuje szeroką gamę przenośnych  komputerów podczas targów CeBIT 2009. Jednym z najważniejszych momentów prezentacji ASUSa podczas targów CeBIT 2009 będzie prezentacja wyniku wspólnych starań firm ASUS i Automobili Lamborghini, czyli ASUS-LAMBORGHINI VX5 – notebooka z obudową inspirowaną uznanym samochodem Lamborghini Reventón; a także notebooka ASUS M90Gf, potężnego  komputera przeznaczonego do rozrywki, wyposażonego w szeroki wybór multimedialnych udogodnień. Podczas targów CeBIT 2009 będzie mieć także miejsce inauguracja nowej serii ASUS K – notebooków zaprojektowanych w celu zapewnienia użytkownikom możliwości korzystania z komputera bez przykrych niespodzianek.

ASUS-LAMBORGHINI VX5:

ASUS-LAMBORGHINI VX5 wyposażony jest w futurystyczną obudowę, inspirowaną uznanym samochodem LAMBORGHINI Reventón. VX5 wyposażony jest w największy na świecie dysk SSD o wielkości 1TB. Podobnie jak samochód, który był jego inspiracją, VX5 wykorzystuje bardzo wydajne komponenty, takie jak procesor Intel Core 2 Quad, 4 GB pamięci, a także tryb TwinTurbo, za pomocą którego użytkownicy mogą poprawiać funkcjonowanie procesora i karty graficznej.  Szesnastocalowy ekran full HD, zapewnia wystarczająco dużo miejsca do przeglądania dokumentów, zdjęć i filmów. Za wyświetlane obrazy odpowiada karta graficzna NVIDIA GeForce GT 130M z 1 GB pamięci GDDR3 VRAM. Podświetlana klawiatura typu chiclet automatycznie rozjaśnia klawisze w ciemnościach, podczas gdy napęd optyczny dysków Blu-ray zwieńcza całość.

ASUS seria K: Komfort w podróży

Nowe notebooki z serii K zostały stworzone, aby być wygodne, niezawodne i dawać radość korzystania z multimediów. Wyposażone w technologię  Super Hybrid Engine (SHE), zapewniają do 5 godzin ciągłego korzystania z komputera, dzięki 6 komorowej baterii. Głośniki Altec Lansing obsługują dźwięk w formacie SRS surround a monitor obraz w formacie 16:9. Wloty powietrza zostały strategiczne rozmieszczone, zapewniając niską temperaturę obudowy, wahającą się między  27,7 a 27,6 nawet podczas długiego użytkowania. Tak przynajmniej zapewnia producent

Nowa seria N wyposażona w warstwę NCVM

W komputerach z serii N81, N51, N60 i N70 zastosowano nieprzewodzące błony metalizowane próżniowo (NCVM), czyli parowo metalizowane błony nadające notebookowi dekoracyjnego wyglądu,  a także – ze względu na bycie nieprzewodzącymi – znacznie lepiej zapobiegają zakłóceniom sygnałów radiowych, takich Wi-Fi, w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak aluminium. Błona NCVM jest również odporna na korozję, a także wytrzymuje otarcia i obtłuczenia jakie mogą zdarzyć się w drodze. Wykończenia są utrzymane w naturalnych kolorach, takich jak jasne aluminium, ciemny chrom, oraz przykurzony metal.

ASUS M90Gf: Największa na świecie pamięć – do 16GB

ASUS M90Gf wyposażony jest w chipset NVIDIA MCP79MH, który obsługuje do 4 kości pamięci SODIMM. Notebook ten posiada największą na świecie pamięć wielkości 16GB, obsługując dwurzędową pamięć wielkości 4GB w 26-bitowych kostkach SODIMM.

Komputer osobisty zaprojektowany według pomysłów użytkowników: Zrealizuj swój własny projekt dwupanelowego komputera

Podczas targów CeBIT 2009, ASUS zaprezentuje dwupanelowy notebook, będący rezultatem pomysłów nadesłanych z całego świata. Ponieważ jest to część zainicjowanego przez firmy ASUS i Intel projektu „komputer zaprojektowany przez użytkowników”, prace nadal trwają i opinie wciąż są potrzebne. Firma ASUS chce w ten sposób zachęcić użytkowników do udziału w projekcie. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie WePC.com. Koncepcja podwójnego panelu jest jednym z najczęściej omawianych pomysłów na stronie WePC.com. Podwójny panel zapewnia więcej możliwości wykorzystania miejsca pracy. Użytkownicy mogą np. dostosować rozmiar wirtualnego touchpada i klawiatury, w celu dostosowania komputera do swoich potrzeb. Użytkownicy otrzymują urządzenie, wykorzystujące elastyczne, intuicyjne rozwiązania takie jak rozpoznawanie pisma i gestów oraz technologię Multi-touch. Użytkownicy mogą używać podwójnego panelu na wiele różnych sposobów, na przykład jako zwykłego notebooka z technologią Mutli-touch, wirtualna klawiaturą i touchpadem; jako multimedialnego centrum rozrywki, w którym oba panele łączą się w szerokokątny ekran; lub włączyć tryb E-Book, w którym użytkownicy trzymają oba panele jak okładkę książki, przerzucając strony intuicyjnymi gestami lub dotykiem. Wszystkie te koncepcje mają na celu wygodę użytkownika.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.