Zaprojektuj swojego laptopa

Firmy Intel i Asus uruchomiły stronę internetową WePC.com. Inicjatywa ma na celu stworzenie takiego komputera, który odpowiadałby gustom nie tylko projektantów i inżynierów, ale także tych, którzy go potem kupią.
Notebook to dla wielu ludzi synonim swobodnej pracy - nie wymaga stałego podłączenia do prądu
Notebook to dla wielu ludzi synonim swobodnej pracy - nie wymaga stałego podłączenia do prądu

Strona podzielona jest na trzy części. Każda z nich dotyczy innego rodzaju komputera. Na pierwszej z nich toczy się dyskusja na temat idealnego netbooka. Na drugiej i trzeciej trwa burza mózgów na temat notebooka, przy czym w pierwszym przypadku chodzi o komputer dla gracza, w drugim o maszynę ogólnego zastosowania.

Większość postulatów zamieszczonych na stronie była do przewidzenia. Użytkownicy domagają się mocniejszych baterii, mniej odblaskowych ekranów i mniejszej wagi. Często pojawiają się też prośby o wydajniejsze procesory, ekrany zgodne z FullHD oraz wbudowana łączność 3G. Niektóre jednak zdumiewają. Kilku użytkowników pracuje nad projektem wodoodpornego i wytrzymałego notebooka świecącego w ciemności. Inni z kolei chcą zrezygnować z klawiatury i ekranu na rzecz wirtualnej rzeczywistości (komputer sterowany neuronami) tudzież telepatii. Nam jednak najbardziej przypadł do gustu pomysł na laptopa z… włosami, które możnaby układać w dowolne fryzury;-)