CeBIT 2009: Eee Keyboard i T91 docenione przez zwiedzających

ASUS Eee PC

Eee Keyboard PC oraz nowy model EeePC T91 zdobyły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na tegorocznych targach CeBIT. Nagrody PREVIEW AWARD CEBIT 2009 przyznano na podstawie głosów od dziennikarzy z ponad 300 niemieckich mediów.

Eee Keyboard PC to kolejne urządzenie z rodziny EeePC, które wygląda jak tradycyjna klawiatura z niewielkim ekranem po prawej stronie. Produkt ten ma przede wszystkim zapewnić szybki dostęp do Internetu, bez względu na to jaki wyświetlacz znajduje się w pobliżu.

ASUS Eee Keyboard PC waży niespełna 1 kg. W tej niewielkiej „klawiaturze” kryje się komputer, jak i ekran dotykowy. Eee Keyboard PC umożliwi szybki dostęp do Internetu dzięki bezprzewodowemu połączeniu HDMI z monitorem, telewizorem LCD czy też projektorem. Jeżeli jednak tego typu sprzęt nie będzie w pobliżu,  użytkownik ma do dyspozycji 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480pikseli.

Eee PC T91 to mini tablet wyposażony w obrotowy ekran, który pozwala na korzystanie ze standardowych aplikacji nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Można go swobodnie trzymać na kolanach podczas spotkania i robić notatki bez potrzeby klikania w klawiaturę. EeePC T91 został wyposażony w 8.9-calowy ekran dotykowy, procesor Atom Z520, wbudowany system nawigacji GPS oraz tuner telewizyjny. Waży tylko 0,96 kg i pracuje do 5 godzin na jednej baterii. Posiada 802.11b/g/n oraz Bluetooth i modem 3G.