Taka forma współpracy Microsoft z Partnerami jest nowym otwarciem działania polskiego oddziału firmy

Internet Explorer 8 w wersji specjalnie dla Polaków

Microsoft Internet Explorer 8 PL

Polski oddział firmy Microsoft zdecydował się nie tylko przygotować polską wersję językową, ale także dostosować funkcjonalność Explorera do wymagań polskich użytkowników. Nikt nie zna tak dobrze Internautów, jak największe serwisy w Polsce – Grupa Onet.pl, Allegro i Nasza-klasa – dlatego wspólnie z potentatem z Redmond stworzyli produkt realnie dostosowany do przyzwyczajeń i potrzeb polskiego użytkownika Internetu. Każdy z serwisów partnerskich udostępni swoją wersję przeglądarki, zaś ich częściami wspólnymi: są spersonalizowane do każdego z serwisów partnerskich obiekty Web Slice, akceleratory oraz wyszukiwarki.

W przypadku Naszej-klasy zaimplementowana wyszukiwarka po zalogowaniu do serwisu będzie także pozwalała wyszukiwać znajomych, którzy mają swoje profile wśród społeczności Naszej Klasy. Wpisując znane nam informacje na temat kolegów których poszukujemy, przeglądarka automatycznie zasugeruje osoby, uwzględniając nasze kryteria i pozwoli na przejście do ich profili.

Akceleratory usprawniają Internautom poruszanie się po Internecie. Narzędzie to ma wiele zastosowań. Na przykład jednym kliknięciem możemy przesłać znajomym z Naszej-Klasy wiadomość z interesującym artykułem z Onet.pl, lub ciekawą aukcją na Allegro. Jeżeli zainteresuje nas recenzja jakiegoś produktu, przy pomocy akceleratora jednym kliknięciem sprawdzimy czy jest oferowany na aukcjach Allegro. Jeżeli chcemy pogłębić naszą wiedzę o sprawie, której dotyczy czytany przez nas artykuł, to jednym kliknięciem w akcelerator otrzymamy zestaw wiadomości opublikowanych na ten temat na portalu Onet.pl.

Obiekty Web Slice natomiast to możliwość obserwowania online (bez potrzeby odświeżania obrazu) zmian w danej części serwisu internetowego. Może to być skrzynka pocztowa Naszej-klasy, dział wiadomości gospodarczych Onet.pl na pierwszej stronie portalu, czy interesująca aukcja na Allegro. Funkcja ta przypomina czytnik RSS, ale jej funkcjonalność i możliwości są znacznie bardziej rozbudowane.

Przeglądarkę Microsoft Internet Explorer 8.0 PL można pobrać z tej strony. Tam też dostępne są wszystkie szczegółowe informacje.