Kenji - zakochany bez pamięci

Kenji – robot z ludzkimi emocjami

Kenji

W instytucie Akimu Robotic, które należy do Toshiby, prowadzone są badania nad symulacją ludzkich emocji przez sztuczną inteligencję. Jednym z najważniejszych owoców prac inżynierów jest Kenji, robot którego naukowcy chcą nauczyć ludzkich emocji. Jak się okazuje, maszyny potrafią być zaborcze.

Obiektem westchnień Kenji’ego została młoda stażystka, która była odpowiedzialna za rutynowe testy robota i wgrywanie nowych wersji oprogramowania. Kenji bardzo przywiązał się do niewiasty, bowiem pewnego dnia… nie chciał jej wypuścić z pokoju. Robot zablokował drzwi wyjściowe, a następnie zaczął przytulać kobietę. Ramiona robota ważą 100 kilogramów, więc pieszczoty nie spotkały się z entuzjazmem wybranki. Kenji’ego trzeba było wyłączyć w trybie pilnym.

Kenji wcześniej zakochał się w lalce. Za każdym razem, jak mu ją zabierano, dopytywał się gdzie ona jest, czemu jej nie ma i kiedy zostanie mu zwrócona. Robot najwyraźniej wyciągnął wnioski z poprzedniego eksperymentu i uniemożliwił „zabranie mu” stażystki.

Kenji stał się na tyle zaborczy, że najprawdopodobniej zostanie złomowany. Zakochuje się w każdej osobie, która znajdzie się w jego pobliżu. Dr. Akito Takahashi, który przewodniczy projektem, deklaruje, że jedna porażka na pewno go nie powstrzyma i będzie próbował dalej.