Nawet 0,5 mln złotych, według ekspertów Kroll Ontrack, może dziennie tracić duża Polska firma, która utraciła kluczowe dane własne bądź klientów

Komputronik i Kroll Ontrack odzyskają i skasują dane klientów

Komputronik i Kroll Ontrack

Podpisana przez firmy umowa pozwoli użytkownikom sprzętu komputerowego na zakup programów do odzyskiwania danych utraconych przy kasowaniu, formatowaniu lub awarii systemu (program EasyRecovery), a także do przywracania utraconych wiadomości pocztowych lub innych dokumentów i elementów z plików EDB serwera MS Exchange oraz środowiska MS SharePoint (programy PowerControls).

Ponadto w ofercie znajduje się program Ontrack Eraser, który pozwala na usunięcie wszystkich danych w sposób uniemożliwiający ich późniejsze odtworzenie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przedsiębiorstw, które planują, bądź już wprowadziły w swej strukturze politykę bezpieczeństwa danych, mającą na celu chronienie ich przed wyciekiem najważniejszych dokumentów, a tym samym potencjalną utratą milionów złotych.

Produkty software’owe firmy Kroll Ontrack dostępne są w sieci sprzedaży firmy Komputronik (oraz Karen Notebook, marki będącej własnością Komputronik) w całej Polsce. Ceny oferowanego oprogramowania rozpoczynają się od 799 złotych. Pełny cennik dostępny jest na stronie komputronik.pl.