PMA 2009: Ultrazoom Sony z filmami Full HD już oficjalnie

Według Sony w kategorii ultrazoom jest za mały tłok, więc czas na dodanie do oferty nowego aparatu z szerokokątnym obiektywem oferującym 20-krotny zoom optyczny, zakres ogniskowych 28-560 mm (ekwiwalent dla małego obrazka) i optyczną stabilizację obrazu. O modelu HX1 pisaliśmy już przedwczoraj, jednak teraz oficjalnie ujrzał on światło dzienne i możemy zobaczyć jak właściwie wygląda.
W aparat wbudowano funkcje do retuszu zdjęć, takie jak kadrowanie, korygowanie zaczerwienienia oczu i filtry artystyczne
W aparat wbudowano funkcje do retuszu zdjęć, takie jak kadrowanie, korygowanie zaczerwienienia oczu i filtry artystyczne

W nowym kompakcie znajdziemy 9.1-megapikselową matrycę CMOS o rozmiarach 1/2,4″ i procesor BIONZ zapożyczony z linii Alpha, zdolne do wykonywania zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości z prędkością 10 klatek na sekundę oraz rejestrowania materiałów wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z dźwiękiem stereo, które kodowane są bezpośrednio do formatu AVCHD (H.264).

Tak jak się spodziewaliśmy, cena poprzednio została nieco zawyżona i oficjalnie wynosi teraz 499 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1900 złotych. W sprzedaży model HX1 dostępny będzie w kwietniu.