SAPPHIRE prezentuje nową serię zasilaczy

FirePSU 625 W posiada certyfikat 80 PLUS, co oznacza, że jego sprawność zawsze przekracza 80% niezależnie od obciążenia. Poprzez sprawność zasilacza określany jest stosunek mocy pobieranej z gniazdka sieci energetycznej do tej dostarczanej podzespołom komputera. Wysoka sprawność powoduje, że straty energii w zasilaczu są niewielkie, co z kolei wpływa korzystnie na wysokość rachunków za prąd. Zasilacze o wysokiej sprawności mają też tendencję do wydzielania mniejszej ilości ciepła, dzięki czemu chłodzący je system jest cichszy.
Obudowa ze szczotkowanego aluminium, podświetlany diodowo wiatrak i modularne kable dodatkowo wyróżniają produkt SAPPHIRE
Obudowa ze szczotkowanego aluminium, podświetlany diodowo wiatrak i modularne kable dodatkowo wyróżniają produkt SAPPHIRE

Zasilacz SAPPHIRE posiada trzy zestawy złącz 6+2 pin o łącznej mocy 500 W i obciążalności 50A. Pozwala to na bezproblemowe zasilanie do trzech kart graficznych jednocześnie. Obecne są też złącza DC 3,3 V i 5V o łącznej mocy 140 W. Rzeczywista osiągana moc wynosi 625 W. Z kolei układ Active PFC poprawia współczynnik mocy, który w przypadku FirePSU wynosi 0,99. Firmie SAPPHIRE nie jest obojętna ochrona środowiska – zasilacz posiada certyfikaty RoHs i Green. Natomiast EMC świadczy o tym, że w produkcie ograniczono promieniowanie elektromagnetyczne.

Obudowa ze szczotkowanego aluminium, podświetlany diodowo wiatrak i modularne kable dodatkowo wyróżniają produkt SAPPHIRE na tle konkurencji. Model 625 W jest pierwszym z nadchodzącej serii zasilaczy FirePSU. Następne będą posiadały moc 1 050 W oraz 1 250 W.

Sugerowana cena zasilacza SAPPHIRE FirePSU 625 W wynosi 549 złotych brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.