Punch-Out!! - wiosenna nowość na Wii

Seria wiosennych nowości od Nintendo

Nintendo

Fani Nintendo DS i DSi zostaną z końcem kwietnia przeniesieni, dzięki grze Rhythm Paradise, w stan „pozytywnej wibracji”. Ta stosunkowo prosta i wesoła gra nie wymaga skomplikowanego sterowania, stanowi jednak prawdziwe wyzwanie. Gracze muszą przy pomocy rysika stukać lub kreślić na ekranie i to w miarę możliwości zgodnie z taktem rytmicznych melodii. Dowcipna fabuła, dziwne osobowości, przyjemne dla oka animacje i ponad 50 minigier muzycznych i instrumenty rytmiczne to główne zalety tej produkcji

Kolejny wiosenny hit Nintendo – Pokémon Platin, ukaże się 22. maja. Akcja toczy się w świecie Pokémonów w regionie Sinnoh i oferuje wiele innowacji. Na przykład posiadacze Nintendo DS poprzez Wi-Fi Plaza mogą bezprzewodowo zagłębić się w gry online, grając wspólnie z nawet 20-toma graczami jednocześnie. Poza tym mają również możliwość schwytania całej drużyny legendarnach Pokémonów, w tym jednego z najbardziej pożądanych, rzadkiego Shaymina.

Nowości na Wii

W maju ukaże się na konsolę Wii – Punch-Out!! Nowy tytuł tej serii gier o tematyce bokserskiej poświęcony jest w całości poprawnej taktyce w boksie. Decyduje tutaj błyskawiczne rozpoznanie i wykorzystanie słabych stron oraz niedociągnięć w obronie przeciwnika. Fabuła gry toczy się wokół kariery postaci o nazwisku Little Mac, ambitnego boksera z Bronksu, który po wielu walkach zdobywa tytuł mistrza.

Nowości z serii NEW PLAY CONTROL!

Konsola Wii oraz funkcja sterowania grą ruchem ciała umożliwia ponowne odkrycie klasyków gier wideo. Ten, kto dobrze bawił się z wydanym w lutym NEW PLAY CONTROL! PIKMIN będzie również zachwycony NEW PLAY CONTROL! PIKMIN 2. Gra ta ukaże się 24-go kwietnia i jej sedno polega na tym, aby tak pokierować różnymi grupami Pikminów, by te odnalazły na swojej planecie możliwie najwięcej „skarbów”. Skarbem takim może być czasami zwykła bateria lub innym razem przykrywka kubka od jogurtu – jednak ich poszukiwanie zaskakuje każdorazowo nowymi wyzwaniami i przeciwnikami.

Do szybko powiększającej się kolekcji gier tej nowej serii dołączy w czerwcu NEW PLAY CONTROL! Donkey Kong Jungle Beat. Adaptacja na Wii tego, przeznaczonego pierwotnie na Nintendo GameCube tytułu, jest pełną akcji grą typu Jump’n’Run, w której goryl Donkey Kong musi przedzierać się przez niezliczone wirtualne światy. Szczególną rolę odgrywa przy tym nowe sterowanie kontrolerem Nunchuk i Wii Remote. Aby całość była bardziej pasjonująca aniżeli wersja pierwotna, zmienione i ulepszone zostały gameplay i

Reklama

liczne elementy gry.

Wii Points zamienią się w Nintendo Points

Od 3-go kwietnia pojawią się również Nintendo Points Cards – nowa forma dotychczasowych Wii Points. Zarówno online – poprzez kanał Wii Shop lub nowy Nintendo DSi Shop – ale także w tradycyjnych punktach sprzedaży dostępne są już od 6-go marca karty po 2 000 punktów. Wkrótce będzie można dodatkowo nabyć karty po 1 000 i 3 000 punktów. Nintendo Points umożliwiają zakup w kanale Wii Shop i Nintendo DSi Shop gier i specjalnych funkcji oraz zapisywanie ich na konsoli Wii lub DSi.