Góry w Matriksie mieszczą się w 4 KB

Choć recesja uszczupliła portfele, a sponsorzy ustawili się do wyjścia ewakuacyjnego, jak tylko usłyszeli hasło:
Kadr z intra 4 KB Elevated grup Rgba i TBC.

Kadr z intra 4 KB Elevated grup Rgba i TBC.

Breakpoint

, to sumptem publiki, która bez mrugnięcia okiem z własnej kieszenie dorzuciła się do wspólnej puli – udało się. Ponownie.

To szalone, by istniała jakakolwiek forma sztuki, do której autor dzieła regularnie musi dopłacać, ale taka właśnie jest demoscena – chcesz się bawić z nami? To znaczy, że będziesz spał w nieludzkich warunkach, będziesz płacił za wejściówki, a Twoje grafiki/muzyczki/dema mogą jeszcze nie przejść selekcji. Paranoja? I owszem, ale w tym wariactwie jest metoda. Nie będę rozpisywał się, jak (dobrze) się bawiłem na trzydniowym Breakpoincie 2009. O tym, jak dobrze smakuje ta impreza, niech zaświadczy jedna, malutka produkcja. Tegoroczny zwycięzca w kategorii Intro 4 KB na PC.

Górskie widoki z dźwiękiem w Full HD. Wystarczyły 4 KB kodu.

Górskie widoki z dźwiękiem w Full HD. Wystarczyły 4 KB kodu.

Przyjrzyjcie się uważnie tym obrazkom. Co widzicie? Kawałek bitmapy, który po spakowaniu do PNG zajmuje ok.

1 MB

. Niezwykle fotorealistyczny widoczek gór, gdzieniegdzie poprzetykanych połaciami wody. Właściwie: całkiem piękną górską panoramę, za której obejrzenie z okna samolotu trzeba zapłacić i to niemało (dziewicze tereny, klimatyczne, te sprawy). Intro Elevated grup Rgba i

TBC

należy obejrzeć na własnym komputerze. Ot chociażby po to, żeby przekonać się, że góry w Matriksie mają najwyżej 4 KB. Ile trzeba poświęcić na odwzorowanie reszty świata?

Gratulujemy grupom Rgba i TBC rozgryzienia algorytmu na Matriksa.

Gratulujemy grupom Rgba i TBC rozgryzienia algorytmu na Matriksa.

PS. Elevated po zgraniu do AVI w wysokiej rozdzielczości zajmuje 211 MB. To się nazywa kompresja!