Machanie językiem przyspiesza surfowanie po Internecie

Najnowszą wersją przeglądarki Opera - już dziesiątą - będzie można sterować za pomocą mimiki twarzy. Przykładowo, mrugnięcie oczyma otwiera nową zakładkę, a nadęcie policzków powiększa zawartość strony. CHIP przygotował dodatek do przeglądarki reagujący także na machanie językiem.

Opera jako pierwsza wprowadziła obsługę gestów myszy, które znacznie przyspieszają nawigację po Internecie. Jak można dzisiaj wyczytać na stronie labs.opera.com w przeglądarce pojawi się kolejna rewolucyjna funkcja – Face Gestures – czyli reagowanie na mimikę twarzy. Oczywiście niezbędnym elementem do wykorzystania tej funkcji jest kamera internetowa.

Nowa opcja pozwala szybko wywołać aż 45 różnych funkcji. Poza już wspomnianymi, warto dodać, że ponowne wczytanie strony możliwe jest dzięki kręceniu głową na zmianę w lewo i w prawo, zaś zmarszczenie brwi przewija zawartość strony w dół. Ruszanie językiem zastępuje rolkę w myszce. CHIP wprowadził też dodatkową opcję – dzięki szybkiemu machaniu językiem można przyspieszyć wczytywanie stron, gdyż wówczas przeglądarka pomija wyświetlanie reklam.

Twórca przeglądarki ostrzega, że nowa funkcja nie sprawdza się na stronach erotycznych, gdyż mimowolne ruchy twarzy wywołane wyświetlaną treścią mogą uruchamiać różne niechciane funkcje aplikacji… Więcej o nowych funkcjach przeczytacie na stronie Opery.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.