Miniaturowy projektor LED z przystawką do iPoda i iPhone’a

Maleńki – 136 x 54 x 120 mm i ważący zaledwie 640 g, projektor BenQ Joybee GP1 jest łatwy do przenoszenia – zmieści się w większej kieszeni. Oferuje on użytkownikowi szereg cech i zaawansowanych funkcji, dostępnych dotychczas tylko w dużych projektorach.
BenQ Joybee GP1 jest łatwy do przenoszenia - zmieści się w większej kieszeni
BenQ Joybee GP1 jest łatwy do przenoszenia - zmieści się w większej kieszeni

Projektor ma wbudowany czytnik USB i oprogramowanie do obsługi bezpośredniego wyświetlania multimediów (filmów i zdjęć) zapisanych na pendrive, zewnętrznych napędów HDD, aparatów cyfrowych, palmtopów, osobistych urządzeń multimedialnych tj: iPod, iPhone smartphone – bez konieczności używania komputera czy odtwarzacza DVD. Oczywiście do projektora podłączyć można również konsole do gier, odtwarzacze DVD i Blu-ray czy komputer osobisty. Podłączenie iPod i iPhone znakomicie ułatwia opcjonalna podstawka – stacja dokująca.

Przekątna obrazu może mieć od 15 do 80 cali (38 do 203 cm) w formacie 4:3 lub 16:9, a wbudowane dwa głośniki o mocy 2W każdy zapewniają wysokiej jakości dźwięk. Joybee GP1 wykonany jest w technologii DLP z trzema diodami odpowiadającymi za każdą składową koloru RGB zamiast tradycyjnej lampy i wielosegmentowego koła kolorów. Projektor zapewnia jasność na poziomie 100 ANSI lumenów i kontrast 2 000:1. Diody zapewniają 20 000 godzin bezawaryjnej pracy. Podstawowa rozdzielczość to SVGA 858×600 pikseli, a dzięki interpolacji można wyświetlać obrazy w rozdzielczościach od VGA(640 x 480) do SXGA(1280 x 1024). Co więcej, urządzenie jest zgodne ze standardem HDTV do 1080i i obsługuje systemy telewizyjne PAL, SECAM oraz NTSC. BenQ Joybee GP 1 jest także energooszczędny: potrzebuje 60 W mocy w czasie pracy i 1W w stanie gotowości.

Projektor BenQ Joybee GP1 dostępny będzie w Polsce od końca maja br. w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 2 299 zł z VAT. Projektor objęty jest gwarancją 36 miesięcy w systemie door-to-door.