Mobilny moduł szerokopasmowy nowej generacji

Ericsson przedstawia najbardziej zaawansowany moduł szerokopasmowy, wyposażony w nowatorskie funkcje, które umożliwiają wszechstronne i ekonomiczne wykorzystanie Internetu.

Mobilny moduł szerokopasmowy F3607gw, przeznaczony do sieci HSPA/GPRS/EDGE, zostanie wprowadzony na rynek w czerwcu. Oferuje on szereg nowatorskich funkcji, mniejszy pobór mocy, dłuższy okres użytkowania baterii oraz wyższy poziom integracji, która pozwala na zmniejszenie liczby niezbędnych komponentów, co obniża koszty. Dla użytkowników oznacza to większą funkcjonalność i wygodę. Ten nowy produkt ma również wbudowane funkcje obsługi szerokopasmowej komunikacji bezprzewodowej w systemie operacyjnym Microsoft Windows 7.

Ważną cechą modułu F3607gw jest unikalna, bezprzewodowa funkcja wake-on, umożliwiająca zdalne uruchamianie komputera za pośrednictwem sieci. Gdy notebook lub netbook znajduje się w trybie uśpienia, użytkownik nie traci połączenia z siecią, a dzięki tej właśnie funkcji może w każdej chwili zdalnie uaktywnić urządzenie.

Nowatorska technologia modułu pozwala również wbudować w komputer nowy zestaw aplikacji, takich jak rozszerzenia zabezpieczeń i funkcji instant-on (natychmiastowej gotowości do pracy), które umożliwiają np. natychmiastowe rozesłanie ważnych komunikatów, uaktualnienie zabezpieczeń lub zablokowanie komputera w przypadku kradzieży.

Operatorzy mogą połączyć bezprzewodową funkcję wake-on z wbudowanymi funkcjami GPS, tworząc szereg użytecznych usług dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw, takich jak zdalne zarządzanie, uaktualnianie zabezpieczeń, ochrona zasobów, śledzenie lokalizacji i geo-fencing (nadzorowanie obszaru przez GPS).

Moduł F3607gw można również wykorzystać do świadczenia usług content push (publikowanie treści za pomocą technologii „push”), obejmujących podcasty, publikację ostrzeżeń oraz uaktualnianie ruchu i baz danych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.