Obiektyw trafi do sprzedaży w maju br. w cenie 3 700 zł

Nowy, ultraszerokokątny obiektyw Nikona

Nikon wprowadza na rynek ultraszerokokątny obiektyw NIKKOR AF-S DX o ogniskowej 10–24 mm f/3,5–4,5G ED formatu DX (odpowiednik 15–36 mm w formacie FX/35 mm).

Nowy obiektyw wyposażony został w silnik SWM zapewniający płynne i ciche działanie autofokusa. Jest przeznaczony do fotografowania scen wymagających szerokiego ujęcia, takich jak krajobrazy, architektura czy małe pomieszczenia. Obiektyw ma lekki korpus i wykończenie typowe dla obiektywów NIKKOR, które ma gwarantować ich wytrzymałość. W układzie optycznym zastosowano elementy ze szkła ED i soczewki asferyczne charakteryzujące się dużą dokładnością odwzorowania obrazu, czego efektem jest wysoki poziom rozdzielczości i kontrastu zdjęć przy ograniczeniu aberracji chromatycznej do minimum.

Dzięki zastosowaniu wewnętrznego ogniskowania długość tubusa nie zmienia się w trakcie ustawiania ostrości, co zwiększa wytrzymałość konstrukcji i umożliwia mocowanie do obiektywu ciężkich akcesoriów. NIKKOR AF-S DX 10–24 mm f/3,5–4,5G ED udostępnia dwa tryby ustawiania ostrości: M (manualny) i M/A (autofokus z priorytetem regulacji manualnej) pozwalający na precyzyjne korygowanie ostrości bez odrywania wzroku od wizjera.

Obiektyw NIKKOR AF-S DX 10–24 mm f/3,5–4,5G ED jest dostarczany w zestawie z zatrzaskiwaną przednią pokrywką obiektywu o średnicy 77 mm (LC-77), tylną pokrywką obiektywu (LF-1), osłoną bagnetową (HB-23) i miękkim futerałem (CL-1118). Trafi do sprzedaży w maju br. w cenie 3 700 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.