Pierwsza kamera HD do zadań specjalnych

Pierwsza na świecie kamera HD zdatna do noszenia, przeznaczona jest przede wszystkim dla profesjonalistów zajmujących się sportami ekstremalnymi, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zwykły śmiertelnik nagrał wideo z przejażdżki rowerem czy też podczas spływu kajakowego. ContourHD to kamera zbudowana przez firmę VholdR ze Seattle, potrafiąca nagrywać materiał wideo w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę lub w standardowej jakości z prędkością 60 fps-ów.
Kamera VholdR waży niespełna 115 gramów
Kamera VholdR waży niespełna 115 gramów

Wodoodporna kamera cyfrowa może zapisać do 8 godzin filmu HD na 16-gigabajtowej karcie microSD, natomiast zasilana jest przez litowo-jonowy akumulator. Model ten posiada również mikrofon. Aluminiowa obudowa i wewnętrzne komponenty zostały zaprojektowane w ten sposób, aby niwelować wstrząsy i wibracje.

Kamera ContourHD sprzedawana jest wraz z oprogramowaniem Easy Edit, które można odpalić zarówno na Pecetach, jak i Makach. Urządzenie dostępne będzie w maju 2009 roku, w cenie 300 dolarów, czyli ponad 1050 złotych. To całkiem przyzwoita cena, jak na kamerę z przydomkiem “pierwsza na świecie”.

Przykładowe filmy w jakości HD możecie obejrzeć tutaj.