Przeglądarka Opera w samochodach Forda

Opera

Dzięki Operze i Ford Work Solutions właściciele fordów F-150, Super Duty, E-Series i Transit Connect uzyskają teraz możliwość pełnego dostępu do Internetu. Opera będzie pierwszą przeglądarka w tej technologii Forda. Dzięki niej właściciele dużych fordów (np. firmy transportowe) uzyskają także szybki dostęp do ważnych informacji biznesowych czy konta mailowego.  Technologia wbudowanego komputera Forda w połączeniu z właściwościami przeglądarki Opera zamieni nową linię ciężarówek i vanów Forda w prawdziwe mobilne biura.

Ford Work Solutions to zbiór fabrycznie instalowanych technologii takich jak funkcje „smart”, które zapewniają pełną łączność z Internetem, zarządzanie narzędziami i ciągły dostęp do stacjonarnego komputera także w podróży.

Komputer Ford Work Solutions umieszczony jest w miejscu zajmowanym zazwyczaj przez radio. Jest wyposażony w 6,5 calowy ekran dotykowy o dużej rozdzielczości, 4 gigabajty pamięci, miejsce na karty SD dla dodatkowej pamięci, port USB i bezprzewodową klawiaturę oraz myszkę. Rysik umieszczony obok kieszeni CD umożliwia korzystania z dotykowego ekranu. Dodatkowo znajduje się tu także certyfikowana przez Forda pokładowa, zasilana baterią drukarka atramentowa.

Wszystkie technologie Ford Work Solutions z przeglądarką Opera będą dostępne w modelach F-150 XL, STX, XLT trucks, modelach serii F, Super Duty XL, XLT and FX4 oraz wszystkich vanach serii E. w połowie 2009 do tej grupy dołączy van Transit Connect, wyposażony w technologię Ford Work Solutions.