Scene It? Box Office Smash – domowy teleturniej

Poprawiono w niej grafikę, animowane przerywniki, dodano nowe formy zadań. Co najważniejsze baza pytań, filmów, zdjęć, dźwięków została stworzona całkowicie od nowa i w przeciwieństwie do poprzedniej wersji do czynienia mamy tym razem głownie z nowymi produkcjami.
Avatary symbolizujące graczy pobierane są automatycznie z konta Live. Tak więc każdy gracz ma swoje osobiste odwzorowanie.

Avatary symbolizujące graczy pobierane są automatycznie z konta Live.

Jeśli choć trochę interesujemy się filmem, do tego z przyjemnością oglądamy wszelkiego rodzaju teleturnieje Scene It? jest stworzone dla nas. Dynamika rozgrywki, pytania które mogą zbić z tropu prawdziwych filmoznawców, świetnie działające kontrolery, i ogromna wiedza jaką można posiąść przed ekranem to główne zalety tej pozycji. Istotniejsze jest chyba jednak to, że gra ta pozwala na rodzinną rozrywkę czterem osobom i tom praktycznie bez ograniczeń wiekowych. Doskonale nadaje sie na wszelkiego rodzaju imprezy domowe. Obok Lips to obecnie najsilniejszy produkt na Xboxa 360 w nowej polityce Microsoftu stawiającej na wielopokoleniowegą rozrywkę.

Gra ta, podobnie jak wiele innych na Xboxa 360 korzysta z systemu Live dzięki któremu można pobierać z sieci nowe quizy i materiały filmowe. Dla polskich użytkowników to na razie żadna pociecha, gdyż Live nie jest dostępny w naszym kraju. ma się to ponoć wkrótce zmienić. To jednak nie jest wielki problem. Większy, związany pośrednio z Live stawia sens zakupu Scene It? BOS pod znakiem zapytania.

otóż kiedy grałem w pierwszą edycję Scene It? zachwycony byłem faktem, ze w trakcie paromiesięcznej zabawy pytania praktycznie się nie powtarzały. W BOS podczas trzech pierwszych godzin te same pytania, filmy, quizy pojawiły się kilkukrotnie. Równocześnie parę razy zostałem poinformowany, że dodatkowe materiały możliwe są do pobrania z Live. Oczywiście odpłatnie. Delikatnie mówiąc to bardzo nieładna sytuacja.

A zapomniałbym. BOS umożliwia rozgrywkę sieciową ze znajomymi i innymi użytkownikami Live. bardzo zacny pomysł. Podobnie jak wykorzystanie animowanych avatarów z Live w samej grze.