Co prawda wolelibyśmy fabrykę telewizorów OLED, ale... Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma

Sharp uruchamia pierwszą na świecie fabrykę LCD dziesiątej generacji

Pierwsza na świecie fabryka dziesiątej generacji rozpocznie produkcję dużych telewizorów LCD i sygnalizatorów cyfrowych już w październiku 2009.

Od końca 2007 roku Sharp buduje w japońskim mieście Sakai w pobliżu Osaki najnowocześniejszą fabrykę LCD. Nowe centrum produkcyjne, będzie pierwszym na świecie zakładem dziesiątej generacji przetwarzającym szklane substraty LCD o powierzchni 8,7 metra kwadratowego (2,850 mm x 3,050 mm). Będą one o 60 procent większe, niż substraty produkowane w fabryce LCD ósmej generacji Kameyama II.

Niezależnie od światowej recesji, popyt na wysokiej jakości panele LCD wzrasta. Dotyczy to zwłaszcza tzw. rynków wschodzących, takich jak Chiny. Według prognoz DisplaySearch, rynek telewizorów LCD wzrośnie w roku 2009 o 17 procent. Szacuje się, że tegoroczny popyt będzie o 7 procent większy niż w roku ubiegłym tylko w samej Europie. Otwarcie fabryki w mieście Sakai o sześć miesięcy wcześniej, niż było to planowane, ma sprostać wysokiemu popytowi na panele LCD.

Otwarcie fabryki G10 w Sakai umożliwi przeniesienie produkcji małych i średnich paneli LCD do nowoczesnych fabryk w miejscowości Kameyama. Oznacza to, że wyświetlacze stosowane w urządzeniach przenośnych, czy w przemyśle motoryzacyjnym będą produkowane bardziej efektywnie i zyskają na jakości. Działalność Sharp związana z technologią LCD i innymi podzespołami elektronicznymi obejmuje blisko jedną trzecią całej sprzedaży firmy Sharp.

Technologie zastosowane w fabryce w Sakai pozwolą na znaczne ograniczenie emisji CO2. Rozwiązania te umożliwią prowadzenie produkcji uwzględniającej poszanowanie zasobów naturalnych i energetycznych. Dzięki temu firma Sharp będzie mogła podtrzymać status Korporacji Zaawansowanej Ekologicznie.

Ogólne dane fabryki paneli LCD w „Kompleksie Produkcyjnym XXI wieku” w Sakai:
  • Rozpoczęcie produkcji: październik 2009 (według planu)
  • Rozpoczęcie prac budowlanych: listopad 2007
  • Wydajność produkcji: 72 tys. podłoży szklanych miesięcznie (36 tys. w pierwszej fazie produkcji)
  • Wielkość inwestycji: ok. 380 mld. jenów (włączając zakup gruntu i prace projektowe)
  • Wielkość podłoża szklanego: 2880 x 3130 mm (10. generacja)
  • Główne produkty: panele LCD do dużych telewizorów LCD (przekątne 40, 50 i 60 cali)
  • Adres: 1 Takumi-cho, Sakai-ku, Sakai City, Osaka Prefecture, Japonia
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.