Novell iFolder 3.7.2 w wersji na Mac OS X

Swobodny i bezpieczny dostęp do własnych plików – dla każdego systemu operacyjnego

W ramach otwartego projektu iFolder firma Novell udostępnia kod źródłowy i gotowe pakiety oprogramowania dla użytkowników komputerów z systemami Linux, Mac OS X i Windows.

Projekt iFolder to sponsorowana przez Novella inicjatywa open source, w ramach której opracowano najnowszą wersję oprogramowania upraszczającego synchronizację plików między różnorodnymi systemami operacyjnymi i komputerami. iFolder zapewnia użytkownikom swobodny, bezpieczny dostęp do własnych plików, a także możliwość współdzielenia plików z innymi użytkownikami. Oprogramowania zostało przekazane przez Novella społeczności i jest rozwijane na zasadach otwartego dostępu do kodu źródłowego od 2007 roku. Od tej chwili użytkownicy i twórcy oprogramowania mogą bezpłatnie pobierać oprogramowanie klienckie i serwerowe oraz ich kod źródłowy.

Najnowsza wersja iFolder 3.7.2, która właśnie została udostępniona, została wzbogacona o szereg nowych mechanizmów, w tym obsługę nowych platform, dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, poprawiony mechanizm obsługi konfliktów plików podczas synchronizacji oraz możliwości łączenia plików. Zaktualizowano ponadto witrynę projektu i uruchomiono społecznościowym plan rozwoju oprogramowania, dzięki któremu iFolder pozostanie ważnym projektem open source.

Oprogramowanie klienckie iFolder obsługuje teraz wszystkie najważniejsze platformy – Windows, Mac OS X i Linux, w tym openSUSE 10.3 oraz Windows Vista. Użytkownicy mają do dyspozycji większe możliwości w zakresie bezpieczeństwa i obsługi kopii zapasowych, a także swobodę dostępu do plików na dowolnym komputerze za pomocą przeglądarki internetowej. Istnieje również możliwość łączenia plików, usprawnione zostało zarządzanie różnymi wersjami plików z ulepszonym mechanizmem rozwiązywania konfliktów.

iFolder, dostępny na warunkach licencji GNU General Public License wersja 2, jest ciekawą propozycją dla osób pracujących w podróży i zespołów osób potrzebujących możliwości efektywnego współdzielenia plików. Kod źródłowy do najnowszej wersji jest już dostępny, zaś pakiety dla openSUSE 11.1 zostaną udostępnione w drugim kwartale 2009 r.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.