Głośniki w nowych telewizorach LG zostały dopracowane przez firmę Mark Levinson

Telewizory HDTV z technologią 240Hz

LG LH90

Koreański producent dodaje do swojej oferty kolejne telewizory LCD, które i tym razem mogą pochwalić się świetnymi parametrami, począwszy od technologii TruMotion 240Hz, a skończywszy na współczynniku kontrastu 2 miliony do jednego. Nowe modele o przekątnych ekranu 42, 47 i 55 cali należą do serii LH90 i są dodatkowo podświetlane diodami LED. W wyposażeniu nie zabrakło również portu USB, dzięki któremu możemy przeglądać nie tylko zdjęcia i muzykę, ale również filmy Divx, znajdujące się na podłączonym urządzeniu.

Czujnik światła natomiast pozwoli oszczędzić nawet do 70 procent energii, poprzez dostosowanie natężenia podświetlenia do zewnętrznych warunków oświetleniowych. Znajdziemy tu także całkowicie schowane głośniki, technologię ClearVoice poprawiającą jakość dźwięku, a także, co chyba oczywiste, pełną rozdzielczość High Definition, czyli 1920 x 1080 pikseli.

Nowe telewizory powinny być wkrótce dostępne na rodzimym rynku Samsunga, jednak potwierdzono informacje, że pojawiają się one również w pozostałych krajach – nie wiadomo tylko kiedy. 42-, 47- i 55-calowe modele kosztują odpowiednio (po przeliczeniu z koreańskich wonów) powyżej 8 300, 10 500 oraz 16 000 złotych.