Współpraca GE i Intela w zakresie rynku medycznego

GE i Intel przeznaczą 250 mln dol. na badania i projektowanie produktów z zakresu domowych technologii wspomagających opiekę medyczną.

Firmy GE oraz Intel Corporation ogłosiły nawiązanie współpracy w zakresie rozwoju i wprowadzania na rynek medyczny domowych rozwiązań technologicznych, które pozwolą osobom starszym na niezależne życie. Nowe technologie opracowane przez obydwie firmy umożliwią również osobom przewlekle chorym zarządzanie ważnymi elementami procesu opieki zdrowotnej w sposób wygodny, bezpośrednio z domu lub zdalnie, z dowolnego innego miejsca.

W związku ze znacznym wzrostem liczby osób przewlekle chorych oraz szczególnie widoczną w krajach rozwiniętych tendencją do starzenia się społeczeństw, zaistniała potrzeba zapewnienia opieki zdrowotnej nie tylko w szpitalach, lecz także bezpośrednio w domu. Szacuje się, że wartość rynku rozwiązań z zakresu domowej opieki zdrowotnej opartej na monitoringu oraz telemedycyny wzrośnie z 3 mld dol. w 2009 r. do 7,7 mld dol. w 2012 r.

Przewodniczący zarządu i dyrektor generalny GE, Jeff Immelt oraz prezes i dyrektor generalny firmy Intel, Paul Otellini, ogłosili decyzję o zawarciu współpracy oraz przeznaczeniu, w ciągu najbliższych pięciu lat, 250 mln dol. na badania i projektowanie produktów z zakresu domowych technologii wspomagających opiekę medyczną.

Więcej informacji  na temat podpisanego porozumienia można uzyskać pod adresem: www.ge.com/press/healthalliance.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.