Na jednej kostce krzemowej znalazło się miejsce dla procesora x86 opartego na rdzeniu

AMD komentuje karę nałożoną na Intela

Komisja Europejska nakazuje Intelowi zmianę praktyk biznesowych i nakłada rekordową karę, a AMD - główny konkurent - jest zadowolony i w pełni popiera decyzję Komisji.

Komentarz wobec całej sprawy wystosował największy konkurent Intela – firma Advanced Micro Devices. Publikujemy go poniżej:

– Dzisiejszy wyrok to niezwykle istotny krok do utworzenia rynku działającego w oparciu o zasadę uczciwej konkurencji – powiedział Dirk Meyer, dyrektor AMD. – AMD od zawsze należał do liderów w dziedzinie technologicznych innowacji, jesteśmy zadowoleni, że już wkrótce to klienci, a nie Intel będą dyktowali warunki – dodał.

– Po bardzo szczegółowym dochodzeniu, Komisja Europejska doszła do bardzo ważnego wniosku – Intel dopuścił się złamania prawa a ucierpieli na tym przede wszystkim konsumenci – powiedział Tom McCoy, prawnik AMD. – Ten wyrok zakończy dyktowanie cen przez Intel, a klienci będą mieli większe pole wyboru – dodał.

Komisja Europejska uznała, że firma Intel nadużywała swojej pozycji na światowym rynku mikroprocesorów x86.  Według Komisji Europejskiej „Stosowane przez Intel praktyki działały przez wiele lat na niekorzyść milionów europejskich konsumentów. Tak poważne naruszenie przepisów antymonopolowych nie może być tolerowane.” Komisja Europejska nakazała Intelowi natychmiastową zmianę praktyk biznesowych oraz ukarała firmę rekordową karą w wysokości 1 miliarda 60 milionów Euro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.