Co warto kupić w maju?

Dzięki nowemu urządzeniu firmy HP można zapomnieć o drukowaniu z użyciem kabli. Z kolei firma MSI wprowadziła do sprzedaży netbooka, który na baterii działa aż 15 godzin!

Największym pozytywnym zaskoczeniem w tym miesiącu okazuje się drukarka atramentowa HP Officejet Pro 8000 Wireless. Po pierwsze jest bardzo szybka i pod względem wydajności dorównuje urządzeniom laserowym. Wprawdzie jeszcze szybszy jest np. Epson B-500DN, ale HP ma kilka innych ważnych atutów. Jednym z nich są niskie koszty druku – na tym polu Officejet Pro 8000 Wireless jest bezkonkurencyjny. Kolejna istotna funkcja to zintegrowany kontroler bezprzewodowy. Dzięki temu do drukarki ma dostęp każdy komputer, ale nie wiąże się to z koniecznością podłączania kabli. Właśnie z wymienionych powodów nowy HP zajął pierwsze miejsce w rankingu.

Kolejną ciekawostką jest potężny zewnętrzny dysk twardy Verbatim 2-Disk RAID External Hard Drive 2000GB. Tak naprawdę są to dwa dyski twarde pracujące jako macierz. Możemy wybrać m.in. RAID 0/1, decydując się na zwiększone bezpieczeństwo bądź lepszą wydajność. Dzięki temu urządzenie zajęło trzecie miejsce w zestawieniu. Waga wynosząca 2 kg powoduje jednak, że ten dysk nie jest zbyt mobilny.

Nie jest zbyt wydajny. Ma dwa dyski twarde, ale one też nie należą do najszybszych. Jednak wszystko to nie ma znaczenia, bowiem MSI pracuje na baterii nawet 15 godzin!

Nie jest zbyt wydajny. Ma dwa dyski twarde, ale one też nie należą do najszybszych. Jednak wszystko to nie ma znaczenia, bowiem MSI pracuje na baterii nawet 15 godzin!

Netbook MSI Wind U115 Hybrid ma zaszyte dwa dyski twarde. Pierwszy to energooszczędny SSD o pojemności 8 GB, drugi to pojemny, 160-gigabajtowy tradycyjny HDD. Przez większość czasu MSI pracuje z wykorzystaniem jedynie SSD, co znacznie ogranicza zużycie energii. Również wykorzystany procesor Atom Z530 jest bardziej energooszczędny niż Atom N270 stosowany u konkurentów. Wprawdzie nie jest aż tak wydajny, jednak MSI potrafi pracować na baterii w trybie ekonomicznym nawet 15 godzin! To wynik godny uwagi. Właśnie dlatego Hybrid uplasował się na pierwszym miejscu, uzyskując aż 10-punktową przewagę nad poprzednim liderem.

MSI pokazało się z bardzo dobrej strony również w rankingu dużych notebooków. W tej kategorii zadebiutował model o nazwie GT720-070PL przeznaczony dla graczy. W obudowie komputera znajduje się silny procesor Core 2 Duo P9500 i wydajna karta graficzna Radeon HD 4850. Do kompletu dodano 17-calową matrycę Full HD, 4 GB pamięci RAM i dysk o pojemności 500 GB. Wszystko to odbiło się jednak na krótkim czasie pracy na baterii.

Sprawdź najnowsze, aktualne rankingi sprzętu komputerowego: chip.pl/ranking.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.